رفع خطر یکی از نقاط سیلابی شهر تهران

رفع خطر یکی از نقاط سیلابی شهر تهران

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برچیده شدن کامل پارکینگ احداث شده پارک ارم بر روی سیل برگردان غرب تهران (میان رود) و رفع یکی از نقاط گلوگاهی و خطرآفرین سیلابی شهر تهران خبر داد.

به گزارش ویکی سلامت، علی نصیری در این باره گفت: پارکینگ احداث شده پارک ارم بر روی کانال سیل برگردان غرب (میان رود) در محدوده این پارک به طور کامل برچیده شد و از یکی از نقاط خطرناک و گلوگاه های سیلابی غرب شهر تهران رفع خطر شد.

وی تصریح کرد: پارکینگی که به صورت غیر مجاز بر روی کانال سیل برگردان غرب (میان رود) در محدوده این پارک احداث شده بود و به عنوان یکی از موانع و گلوگاه های سیلابی غرب تهران به شمار می رفت، با پیگیری های مستمر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و ستاد مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه 5 و با همکاری خوب مجموعه پارک ارم و نهادهای مربوطه به طور کامل برچیده شد.

نصیری افزود: با بازگشایی این مسیر، خطر سیلاب زدگی و خسارات احتمالی برای خط متروی تهران-کرج، بزرگراه شهید فهمیده و مجموعه ارم به طور قابل توجهی کاهش می یابد. از این رو پارکینگ احداث شده که برای کارمندان مجموعه در نظر گرفته شده بود تخریب و دال های بتنی سقف کانال برداشت شد و همچنین به منظور حفظ ایمنی اقداماتی از جمله اجرای جان پناه در اطراف کانال انجام شده است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران عنوان کرد: کانال سیل برگردان غرب یکی از کانال های اصلی و حیاتی شهر تهران برای کاهش خطر سیلاب است که آب های سیلاب و رواناب رودخانه های درکه، فرحزاد و باکری (وسک) را جمع آوری کرده و در نهایت در نزدیکی پارک ارم به رودخانه منتقل می کند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، وی ادامه داد: پیش از این سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران مکررا برای برچیدن پارکینگ احداث شده پارک ارم بر روی سیل برگردان غرب تهران اعلام هشدار و مهلت اقدام مناسب تعیین کرده بود.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفع خطر یکی از نقاط سیلابی شهر تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفع خطر یکی از نقاط سیلابی شهر تهران"، کلیک کنید.