رونمایی از 21 دستگاه موتورلانس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛

رونمایی از 21 دستگاه موتورلانس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان اورژانس کشور 21 دستگاه موتورلانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، بهرام عین اللهی در حاشیه مراسم رونمایی از 21 دستگاه موتورلانس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به توسعه مناسب زیرساخت ها و ناوگان سازمان اورژانس در دولت مردمی، تقویت بکارگیری موتورلانس های اورژانس را موجب افزایش سرعت خدمت رسانی به بیماران دانست و گفت: در اکثر ماموریت های اورژانس در حوادث غیرترافیکی، نیازی به انتقال بیماران وجود ندارد و استفاده از ظرفیت موتورلانس ها، بسیار موثر و راهگشاست. 

جعفر میعادفر نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به رویکرد مثبت دولت سیزدهم نسبت به توسعه سازمان اورژانس کشور، از خریداری 246 دستگاه موتورلانس در دولت مردمی و توزیع آن در کلانشهرها خبر داد.  

وی با بیان اینکه در دولت مردمی بیش از 350 پایگاه اورژانس 115 در کشور ساخته شد که بی نظیر است، افزود: در طول سه سال اخیر برای جذب سه هزار و 540 نیروی جدید از مجموع 25 هزار نفر کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز استخدام گرفتیم که معادل 15 درصد مجموع جذب های انجام شده بود.

رییس سازمان اورژانس کشور از برگزاری اولین کنگره علمی فوریت های پزشکی با بیش از 500 مقاله و دو المپیاد علمی با حضور نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی در مشهد و تبریز خبر داد و گفت: شهید آیت الله رییسی نگاه حمایتی به سازمان اورژانس کشور داشت. 

میعادفر تصریح کرد: با همکاری خیرین سلامت 60 دستگاه آمبولانس جدید خریداری شده است. همچنین برای ورود 500 دستگاه دیگر به ناوگان اورژانس کشور اقدام شده و در تلاش هستیم که تا پایان دولت سیزدهم 300 دستگاه آن را فعال و 200 دستگاه دیگر را هم تا شهریور وارد چرخه اورژانس پیش بیمارستانی کشور کنیم. 

گفتنی است در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد مقدس، از 21 دستگاه موتورلانس با هزینه ای بیش از 9 میلیارد تومان رونمایی شد و این موتورلانس ها در سطح شهر مشهد به ویژه معابر شلوغ و پرترافیک به کارگیری می شوند تا سرعت خدمت رسانی افزایش یابد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از 21 دستگاه موتورلانس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از 21 دستگاه موتورلانس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد"، کلیک کنید.