سرقت پس از آزادی از زندان؛ سارق حرفه ای بازهم به دام افتاد

سرقت پس از آزادی از زندان؛ سارق حرفه ای بازهم به دام افتاد

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری یک سارق حرفه ای و سابقه دار که به تازگی از زندان آزاد شده بود، در حین سرقت در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش ویکی سلامت، سرهنگ محمد قاسم طرهانی در تشریح جزییات این خبر گفت: چندی پیش با وقوع چند فقره سرقت کمپرسورهای کولرگازی در محدوده باقرشهر و طرح شکایت از سوی شهروندان، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران تجسس کلانتری 175 قرار گرفت و آنان با حضور در محل سرقت و انجام بررسی های میدانی، متوجه شدند که سارق با تخریب قفل های ورودی منازل و مغازه ها اقدام به سرقت پمپ ها و کمپرسورهای کولر گازی کرده است.  

وی با بیان اینکه تیم های عملیات کلانتری با انجام اقدامات اطلاعاتی  و تحقیقات گسترده موفق شدند تا مشخصاتی از سارق را به دست آورند، گفت: همچنین در بررسی های انجام شده از بانک هویتی مجرمان، مشخص شد که این فرد جرو متهمان سابقه داری است که به تازگی از زندان آزاد شده است. با کسب این اطلاعات اقدامات برای دستگیری متهم آغاز شد.  

طرهانی ادامه داد: ماموران با انجام گشت زنی های های هدفمند در ساعات پیک جرایم در نقاط جرم خیز، سرانجام موفق شدند در آخرین روز سال 1402 این سارق را هنگام سرقت کمپرسور کولرگازی یک مغازه مشاهده و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با بیان اینکه متهم به مقر انتظامی منتقل شد، گفت: ماموران در بازرسی از وسایل همراه متهم دو دستگاه کمپرسور کولر گازی به ارزش دو میلیارد ریال را کشف و ضبط کردند. متهم نیز تحت بازجویی قرار گرفت که درجریان آن به جرم خود مبنی بر سرقت اماکن خصوصی و سه فقره سرقت دیگر به همین شیوه اعتراف کرد. این فرد انگیزه اش از ارتکاب سرقت را تامین نیازهای مالی اش عنوان کرد.

به گفته وی، برای متهم دستگیر شده پرونده ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرقت پس از آزادی از زندان؛ سارق حرفه ای بازهم به دام افتاد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرقت پس از آزادی از زندان؛ سارق حرفه ای بازهم به دام افتاد"، کلیک کنید.