سگ گزیدگی مرگ نوجوان مشهدی را رقم زد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

سگ گزیدگی مرگ نوجوان مشهدی را رقم زد - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، محمد پهلوان اظهار کرد: نوجوان 13 ساله یک ماه پیش در یکی از روستاهای اطراف مشهد توسط سگ ولگرد دچار گزیدگی شد که پس از این واقعه، برای واکسیناسیون و سرم تراپی به مراکز درمانی و بهداشتی در مشهد مراجعه نکرده بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این نوجوان روز گذشته در حالی که علایم ابتلاء به هاری در او نمایان شده بود به بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد مراجعه کرد که با توجه به اینکه وقتی علایم هاری در فرد بروز پیدا کند امکان درمان فرد مبتلا به حداقل می رسد، امروز جان خود را از دست داد و این دومین مرگ ناشی از حیوان گزیدگی از ابتدای سال جاری تا کنون در این منطقه است.

وی گفت: با افزایش بی رویه زادوولد سگ های ولگرد در شهرها به ویژه مناطق حاشیه شهرها و ییلاقی میزان حیوان گزیدگی و هاری افزایش یافته است که باید برای حل این معضل چاره اندیشید.

پهلوان افزود: میزان حیوان گزیدگی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال افزایش است به گونه ای که سال گذشته 28 هزار نفر به دلیل حیوان گزیدگی به مراکز بهداشتی و درمانی زیر پوشش این دانشگاه مراجعه کرده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توصیه کرد برای پیشگیری از حیوان گزیدگی افراد از غذا دادن به حیوانات ولگرد از جمله سگ و گربه خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه پنج مرکز بهداشت در مشهد و یک مرکز بهداشت در طرقبه و یک مرکز بهداشت نیز در شاندیز دایر است عنوان کرد: همچنین توصیه می شود در صورتی که فردی دچار گزش توسط حیوانات شد در کمتر از 24 ساعت برای واکسیناسیون، سرم تراپی و درمان به مراکز بهداشت مراجعه کند و محل گزش را به طور مداوم با آب و صابون شست و شو دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سگ گزیدگی مرگ نوجوان مشهدی را رقم زد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سگ گزیدگی مرگ نوجوان مشهدی را رقم زد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.