سیل و آبگرفتگی در مناطقی از ۳ استان/ امدادرسانی هلال احمر به حادثه دیدگان و تداوم آماده‌باش

سیل و آبگرفتگی در مناطقی از ۳ استان/ امدادرسانی هلال احمر به حادثه دیدگان و تداوم آماده‌باش

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر احمر کشور از امدادرسانی امدادگران این جمعیت به متاثرین از سیل و آبگرفتگی در استان‌های تهران، اردبیل و آذربایجان غربی خبر داد.

بابک محمودی در گفت‌وگو با ویکی سلامت، در این باره گفت: به دنبال وقوع سیل و آبگرفتگی در سه استان تهران، اردبیل  و آذربایجان غربی نجاتگران هلال احمر ماموریت‌های امدادی خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به وضعیت استان اردبیل گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی در استان اردبیل آب گرفتگی موجب به تخلیه پنج باب منزل مسکونی در شهرستان کوثر شد. همچنین در پی آسیب دیدگی ۴۰ باب منزل مسکونی بر اثر سیل در روستای مورستان شهرستان خلخال شش تیم سیلاب و دو تیم واکنش سریع از جمعیت هلال احمر این شهرستان به مناطق آسیب دیده اعزام شده و امدادرسانی به حادثه دیدگان را آغاز کردند. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در استان تهران سیلاب و آبگرفتگی موجب  مسدود شدن شش راه مواصلاتی روستایی در شهرستان فیروزکوه شد.

به گفته محمودی امدادگران جمعیت هلال احمر در استان آذربایجان غربی نیز در پی وقوع آبگرفتگی یک باب منزل مسکونی را در شهرستان چالدران تخلیه کردند.

وی با بیان اینکه امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر پس از صدور هشدار سازمان هواشناسی به حالت آماده باش درآمده بودند، گفت: آماده باش امدادگران همنچان ادامه دارد و عملیات امدادرسانی نیز کماکان در حال انجام است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل و آبگرفتگی در مناطقی از ۳ استان/ امدادرسانی هلال احمر به حادثه دیدگان و تداوم آماده‌باش" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل و آبگرفتگی در مناطقی از ۳ استان/ امدادرسانی هلال احمر به حادثه دیدگان و تداوم آماده‌باش"، کلیک کنید.