شرط برقراری آتش بس در غزه از نظر بایدن

شرط برقراری آتش بس در غزه از نظر بایدن

آفتاب نیوز :

بایدن گفت: «اگر حماس گروگان های (اسیران) اسراییلی را آزاد کند توافق آتش بس بین اشغالگران و حماس همین فردا به دست می آید.»

جو بایدن رییس جمهور آمریکا در جریان یک کارزار انتخاباتی شرایط به دست آمدن یک توافق آتش بس بین حماس و صهیونیست ها را مطرح کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بایدن در جریان یک رویداد جمع آوری کمک مالی که در خارج از سیاتل در خانه یکی از مدیران سابق مایکروسافت برگزار شد، پس از اجتناب از بحث در مورد این موضوع در سه موقعیت مشابه در روز جمعه، گفت: «اگر حماس گروگان ها (اسیران) را آزاد کند، فردا آتش بس برقرار خواهد شد.»

او به جمعیتی متشکل از 100 نفر گفت: «اسراییل گفته که این به حماس بستگی دارد اگر این کار را انجام دهد آتش بس از فردا آغاز می شود.»

رییس جمهور آمریکا این موضوع را پس از آن مطرح کرد که روز چهارشنبه با ابراز تاسف از کشته شدن غیرنظامیان توسط بمب های آمریکایی، به رژیم صهیونیستی هشدار داد در صورت حمله نیروهایش به شهر رفح در جنوب نوار غزه، ارسال گلوله های توپخانه و سایر تسلیحات به این رژیم را متوقف خواهد کرد.

بایدن در یک مصاحبه تلویزیونی با سی ان ان گفته بود: «اگر آن ها به رفح حمله کنند، سلاح هایی را که برای مقابله با شهر ها استفاده می شود، در اختیار آن ها قرار نمی دهم.»

حماس و اشغالگران با وجود دور های مکرر مذاکرات غیرمستقیم تاکنون نتوانسته اند به توافق آتش بس دست یابند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرط برقراری آتش بس در غزه از نظر بایدن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرط برقراری آتش بس در غزه از نظر بایدن"، کلیک کنید.