شستا در مورد گزارش تحقیق و تفحص مجلس اطلاعیه ای صادر کرد

شستا در مورد گزارش تحقیق و تفحص مجلس اطلاعیه ای صادر کرد

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در واکنش به گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از عملکرد این شرکت در اطلاعیه ای، اعلام کرد: با استقرار دولت سیزدهم و تیم مدیریتی جدید در شستا، اقدامات مهمی برای حل و فصل اشکالات و رفع موانع انجام و منجر به نتیجه شده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) پس از قرایت گزارش هییت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از عملکرد این شرکت در جلسه علنی روز سه شنبه (25 اردیبهشت 1403) اطلاعیه ای با هدف تنویر افکار عمومی صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: عملکرد سال های 1392 تا 1399 شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکت های تابعه آن، توسط هییت تحقیق و تفحص بررسی شده و اشکالات مندرج در گزارش مربوط به سال های یاد شده است.

این اطلاعیه می افزاید: با استقرار دولت مردمی سیزدهم و تیم مدیریتی جدید در شستا، اقدامات مهمی برای حل و فصل اشکالات و رفع موانع انجام گرفت و منجر به نتیجه شده است؛ از جمله این اقدامات می توان به رفع تعهد ارزی شرکت پتروشیمی غدیر به مبلغ 13 میلیون دلار، لغو احکام ماموریت کلیه ماموران، ضبط ضمانت نامه فروشنده تجهیزات مخابراتی به ارزش 16 میلیون یورو به دلیل عدم ایفای تعهدات قراردادی، انتقال سند مالکیت و اخذ رای خلع ید از ساختمان های فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس در پرونده ویلموتس، اقدام به فروش کلیه محصولات مشمول در بورس کالا، قطع همکاری با مدیران منصوب شده فاقد صلاحیت حرفه ای و بررسی عملکرد مدیران به صورت نظام مند و مکانیزه در مقاطع سه ماهه و ارایه کارنامه عملکرد هر یک از آنها اشاره کرد.

شستا در ادامه این اطلاعیه آورده است: همان گونه که در گزارش هییت تحقیق و تفحص مجلس آمده در همه موارد اقداماتی برای احقاق حقوق جامعه کارگری کشور انجام گرفته و تا حصول نتیجه نهایی با جدیت پیگیری خواهد شد؛ از جمله این اقدامات می توان به اخذ نظر مشاور بین المللی راجع به فرایند تولید و ترکیب بهینه مواد اولیه و برنامه ریزی برای اصلاح فرایند ها و نوسازی ماشین آلات تولیدی در شرکت ذوب آهن اصفهان، انعقاد قرارداد خرید تجهیزات استخراج زغال سنگ از معادن طبس برای افزایش تولید و ظرفیت استخراج و تامین زغال سنگ موردنیاز شرکت ذوب آهن اصفهان و جلوگیری از واردات، پیگیری تخصیص معدن سنگ آهن از سوی وزارت صمت، پیگیری صدور کیفرخواست با موضوع اختلاس 16 میلیون دلاری علیه معاون مالی وقت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پیگیری و اخذ حکم توقیف اموال شرکت توسعه دارویی رسا به ارزش 400 میلیارد تومان، اقدام قضایی علیه مدیرعامل وقت شرکت پتروشیمی غدیر راجع به معاملات خارج از ضابطه به ارزش 46 میلیون دلار و اقدام قضایی علیه مدیران وقت شرکت ایران سازه و خریداران املاک در پرونده واگذاری خارج از ضابطه املاک اشاره کرد.

همچنین این اطلاعیه تاکید کرد: گروه شستا با تولید حدود 40 درصد لاستیک، 50 درصد دوده، 38 درصد سیمان، 20 درصد محصولات پتروشیمی، 25 درصد تولید دارو و 27 درصد پخش دارو، 10 درصد شیر دام، 25 درصد روانکار و روغن صنعتی مورد نیاز کشور (در قالب 163 شرکت مدیریتی تابعه در 17 رشته فعالیت)، با چالش ها و موانع گوناگونی مواجه است که حل و فصل اشکالات و رفع موانع با هدایت دولت محترم مردمی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوه محترم قضاییه، با جدیت دنبال می شود.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در پایان اعلام کرد: به ملت شریف ایران و جامعه عزیز کارگران و بازنشستگان کشور اطمینان می دهیم، از همه ظرفیت های گروه شستا برای اصلاح امور و احقاق حقوق ذی نفعان استفاده خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شستا در مورد گزارش تحقیق و تفحص مجلس اطلاعیه ای صادر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شستا در مورد گزارش تحقیق و تفحص مجلس اطلاعیه ای صادر کرد"، کلیک کنید.