شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد

شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد

آفتاب نیوز :

 مهدی ابراهیمی معاون برنامه ریزی ستاد نوسازی ناوگان نوسازی و اسقاط خودرو های فرسوده در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: شماره گذاری کلیه وسایل نقلیه اعم از وارداتی و تولید داخل برای اولین بار در کشور طبق قانون ساماندهی خودرو منوط به پرداخت عوارض شده است.

ابراهیمی بیان کرد: با توجه به قانون ساماندهی و توجه این قانون به مساله زیست محیطی و صرفه جویی در مصرف سوخت مساله صورت گواهی اسقاط خودرو های فرسوده در اولویت قرار گرفت که سرعت خروج خودرو های فرسوده را تسریع کند.

وی افزود: در برهه حساس کنونی در خصوص شماره گذاری خودرو های وارداتی با رویکرد خودرو های تجاری و سنگین در آخرین روز کاری سال گذشته آیین نامه ای ابلاغ شد که از روز پنج اردیبهشت هم لازم الاجرا است. با توجه به افزایش عوارض این خورد ها که در این روز، فشار زیادی روی ثبت شاسی های وارداتی در کشور داشتیم و میزان گواهی اسقاط برای شماره گذاری هم کم بود.

پرداخت عوارض ریالی برای واردات خودرو و گواهی اسقاط

ابراهیمی اظهار کرد: نیاز کشور برای شماره گذاری بسیار بیشتر از ظرفیت کنونی بود. به دلیل کمبود گواهی اسقاط، فضای نامناسبی ایجاد و قیمت های غیررسمی در این حوزه بسیار بیشتر شد.

معاون برنامه ریزی ستاد نوسازی ناوگان نوسازی و اسقاط خودرو های فرسوده بیان کرد: به دلیل نبودن گواهی و کم فروشی و رشد قیمت ها خارج از ضابطه این تصمیم توسط ستاد نوسازی و طبق تبصره سه آیین نامه سامانه صنعت خودرو به عوارض ریالی مبدل شد.

به گفته وی، تا زمانی که گواهی کافی تولید شود رویکرد ما ریالی خواهد بود و تا زمان تامین این گواهی به اصل اولیه آن بازخواهیم گشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد"، کلیک کنید.