شهروندان ابتلا به بیماری های حاد تنفسی، کرونا و آنفلوآنزا را شوخی نگیرند

شهروندان ابتلا به بیماری های حاد تنفسی، کرونا و آنفلوآنزا را شوخی نگیرند

ویکی سلامت/سمنان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با تاکید بر لزوم توجه به دستورالعمل های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، گفت: شهروندان ابتلا به بیماری های حاد تنفسی، کرونا و آنفلوآنزا را شوخی نگیرند.

دکتر سید سعید کساییان امروز، 28 اسفندماه با بیان این مطلب اظهار کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقشی مهم در حفاظت فردی در ابتلا به بیماری های حاد تنفسی، کرونا و آنفلوآنزا دارد و انتظار می رود آحاد جامعه از سهل انگاری در این زمینه بپرهیزند. طی 2 ماه گذشته ابتلا به بیماری های حاد تنفسی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان روند افزایشی داشت، اما اکنون وضعیت روبه بهبود است.

وی تصریح کرد: گزارش های شیوع بیماری های حاد تنفسی به صورت هفتگی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد و در صورت اهتمام شهروندان بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و با توجه میزان درگیری افراد با بیماری های حاد تنفسی طی 2 ماه گذشته و وجود آنتی بادی در بدنشان پیش بینی می شود نوروز میزان ابتلا روند کاهشی داشته باشد.

رییس مرکز بهداشت استان سمنان اضافه کرد: تب، آبریزش بینی، کم اشتهایی، بی حالی، سرفه، سردرد و گلودرد، از علایم مشترک در بیماری سرماخوردگی، کرونا و آنفلوآنزا به شمار می رود و استفاده از ماسک، شست و شوی دست ها و رعایت فاصله اجتماعی، نقشی مهم در پیشگیری از ابتلا و انتقال ویروس دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گفت: مصرف مایعات فراوان، استراحت و مصرف مواد غذایی مقوی برای تامین قوای از دست رفته بدن به دلیل تب 40 درجه سانتیگرادی، از ضرورت ها در درمان بیماری های سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کرونا است.

همچنین رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: همه آمبولانس های عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بروزرسانی و به سامانه موقعیت یاب جغرافیایی( GPS) تجهیز شدند.

پژمان قراییان افزود: تعیین موقعیت، سرعت و وضعیت آمبولانس های عملیاتی مجموعه اورژانس پیش بیمارستانی اقدامی موثر و سودمند در بهبود عملیات و ارتقای کیفیت خدمات پیش بیمارستانی و فوریت های پزشکی است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از سال 1398 برای ارتقای کیفیت عملیات خدمات اورژانس پیش بیمارستانی نسبت به تجهیز آمبولانس های اورژانس پیش بیمارستانی به سامانه موقعیت یاب جغرافیایی اقدام کرد و در اسفند امسال تمامی آمبولانس های عملیاتی مجهز و بروز رسانی شدند.

قراییان گفت: با توجه به طرح تجمیع مراکز پیام و راه اندازی دیسپچ متمرکز در این استان و با هدف پایش مستمر آمبولانس های اورژانس پیش بیمارستانی در ماموریت ها توسط واحد اعزامی و راهبری مرکز ارتباطات، هدایت و پایش عملیات دانشگاه نیاز به استفاده از سامانه موقعیت یاب جغرافیایی بیش از پیش است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهروندان ابتلا به بیماری های حاد تنفسی، کرونا و آنفلوآنزا را شوخی نگیرند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهروندان ابتلا به بیماری های حاد تنفسی، کرونا و آنفلوآنزا را شوخی نگیرند"، کلیک کنید.