شکست بزرگ طرح ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین

انتقادهای گسترده علیه پیشنهاد ماکرون برای اعزام نیروهای ناتو به اوکراین، نشان از شکست طرح های او در این مناقشه دارد.

به گزارش ویکی سلامت، یک رسانه کانادایی در واکنش به اظهارات اخیر «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه مبنی بر اعزام نیروی ناتو به اوکراین، گزارش داد انتقادات گسترده ای که علیه این اظهارات مطرح شده نشان دهنده شکستی بزرگ در استراتژی فرانسه در قبال ناتو است.

به گزارش سی بی سی، اظهارات اخیر ماکرون درباره ارسال نیروی نظامی از کشورهای ناتو به اوکراین به سرعت مورد انتقاد متحدان کی یف واقع شده و مخالفت بین المللی را در پی داشت. این برگ از تحولات متحدان اوکراین نشان دهنده اشتباهی بزرگ در استراتژی دیپلماتیک ماکرون بود و با زیر سوال بردن مقاصد او، طرح وی را به عنوان نمونه ای شکست خورده جلوه داد.

ماکرون اخیراً در نشستی درباره اوکراین در پاریس به خبرنگاران گفت: «امروز هیچ اتفاق نظری برای اعزام نیروها، به شیوه ای رسمی، وجود ندارد. اما از نظر پویایی، ما نمی توانیم گزینه ای را حذف کنیم. ما هر کاری که لازم است انجام خواهیم داد تا از پیروزی روسیه در این جنگ جلوگیری کنیم.»

بر اساس این گزارش، گرچه ماکرون این پیشنهاد را در قالب روابط دوجانبه کرد، اما اظهارات او به سرعت با واکنش چندین عضو ناتو از جمله آمریکا، آلمان، لهستان، جمهوری چک و جمهوری اسلواکی مواجه شد. این کشورها همگی از اظهارات ماکرون اعلام برایت کرده و تاکید کردند که در حمایت از اوکراین به ابزارهایی به جز نبرد و تقابل مستقیم با روسیه اکتفا می کنند.

شکست بزرگ طرح ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین

استراتژی ناتو در قبال جنگ اوکراین این است که ضمن حمایت تسلیحاتی از این کشور در برابر روسیه، از انجام اقداماتی که ممکن است به تشدید درگیری ها و تقابل مستقیم ناتو با روسیه منجر شود، خودداری کند. بااین حال، اظهارات ماکرون – خواسته یا ناخواسته – این استراتژی را نقض کرد و از عدم توافق در بلوک غرب بر سر رویکرد مناسب در برابر روسیه خبر داد.

در گزارش سی بی سی آمده است که سرکوب سریع اظهارات ماکرون در سطح بین المللی نه تنها نشان دهنده مخالفت با خود این ایده، بلکه نشانه ای آشکار از عدم تمایل اعضای ناتو به تشدید مشارکت آن ها در درگیری بود.

حتی «سباستین لوکورنو» وزیر دفاع فرانسه نیز به سرعت به اظهارات ماکرون واکنش نشان داد و گفت هرگونه بحث در مورد اعزام سربازان به اوکراین، صرفاً بر نقش هایی غیرجنگی مانند مین زدایی و آموزش نظامی متمرکز است که کیلومترها دورتر از خط مقدم اتفاق می افتد. اصلاحیه ای که این وزیر فرانسوی بر اظهارات نخست وزیر خود زد نیز اختلاف بین تفکرات ماکرون و موضع کلی متحدان فرانسه را برجسته تر و اعتبار او را ضعیف تر از قبل کرد.

ماکرون قصد داشت با این اظهارات موضعی قاطع تر در قبال جنگ اوکراین اتخاذ کند، اما سی بی سی گزارش داد که باتوجه به انتقادهای گسترده، طرح او شکست خورده و اشتباهات محاسباتی او برملا شده است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکست بزرگ طرح ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکست بزرگ طرح ماکرون برای اعزام نیرو به اوکراین"، کلیک کنید.