ظرفیت مراکز اقامتی رسمی کرمانشاه تکمیل شد

ظرفیت مراکز اقامتی رسمی کرمانشاه تکمیل شد

ویکی سلامت/کرمانشاه معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از تکمیل ظرفیت مراکز اقامتی رسمی کرمانشاه خبر داد و گفت: طی هشت روز گذشته 55 هزار مسافر نوروزی در استان اسکان پیدا کرده اند.

طهماسب نجفی، با بیان اینکه از 24 اسفند تا پایان روز گذشته(سوم فروردین) 55 هزار و 616 مسافر نوروزی در مراکز اقامتی کرمانشاه اسکان پیدا کرده اند، اظهار کرد: ظرفیت مراکز اقامتی رسمی کرمانشاه همچون هتل ها، مسافرخانه ها، اقامتگاه های بوم گردی و … تکمیل شده است.

وی از تعریف شهرهای مکمل برای اسکان میهمانان نوروزی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد:  برای شهر کرمانشاه، محور اورامانات و قصرشیرین به عنوان شهرهای مکمل برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده تا با تکمیل ظرفیت مراکز اقامتی این شهر، مسافران نوروزی را برای اسکان به سمت این دو منطقه هدایت کنیم.

معاون استانداری کرمانشاه ادامه داد: باتوجه به اینکه شهرستان پاوه یکی از مقاصد اصلی گردشگری در سطح استان محسوب می شود، بنابراین شهرهای جوانرود و روانسر علاوه بر اینکه مکمل شهر کرمانشاه هستند، مکمل شهر پاوه نیز خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: برای شهرهای شرقی استان همچون کنگاور، صحنه و هرسین نیز شهرستان سنقر و کلیایی به عنوان شهر مکمل در نظر گرفته شده است.

نجفی در ادامه با بیان اینکه اقدامات خوبی برای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی در سطح استان انجام شده، اظهار کرد: در ورودی هرکدام از شهرهای استان دستگاه های میراث فرهنگی، شهرداری و هلال احمر حضوری فعال دارند.

وی افزود: به منظور اطلاع رسانی به میهمانان نوروزی و آشنایی آنها با جاذبه های گردشگری استان، با ورود هرکدام از آنها به کرمانشاه یک پیامک حاوی آدرس سامانه «کرمانشاه گشت» برای آنها ارسال می شود که در این سامانه می توانند تمام اطلاعات لازم را در خصوص جاذبه های گردشگری کرمانشاه دریافت کنند.

نجفی ادامه داد: همچنین برنامه ریزی شده تا در تمام پارک ها و مراکز تفرجگاهی استان برنامه های متنوع و شاد متناسب با شیونات ماه مبارک رمضان برگزار شود.

معاون استانداری کرمانشاه تاکید کرد: در برخی از پایگاه های تاریخی و محوطه های گردشگری استان و نیز در برخی از ایستگاه های راهداری در مسیر جاده ها در زمان افطار، سفره افطاری برای زایرین روزه دار پهن می شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور معرفی هرچه بیشتر صنایع دستی استان نیز 34 بازارچه صنایع دستی، سیاه چادر و سوغات در اماکن تفریحی، پایگاه های تاریخی و ورودی شهرهای کرمانشاه برپا شده است.

وی به رفع اکثر نقاط حادثه خیز در سطح استان برای ایام نوروز هم اشاره کرد و افزود: در نوروز سال گذشته 19 نقطه حادثه خیز در سطح استان داشتیم که برای نوروز امسال 10 نقطه حادثه خیز را رفع کردیم و 9 نقطه باقی مانده دیگر را هم تا پایان امسال رفع خواهیم کرد.

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه از کاهش آمار تصادفات جاده ای استان در نوروز امسال نیز خبرداد و گفت: در نوروز سال گذشته جمعا 9 مورد فوتی در جاده های برون شهری و درون شهری کرمانشاه داشتیم که امسال این تعداد به پنج فوتی رسیده که حاکی از کاهش 44 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی افزود: در بحث تصادفات درون شهری تعداد آمار فوتی ها در سال گذشته چهار نفر بوده که امسال به سه نفر کاهش یافته که کاهشی 25 درصدی دارد و در بحث تصادفات برون شهری نیز سال گذشته پنج فوتی داشته ایم که امسال با کاهشی 60 درصدی به دو نفر رسیده است.

به گفته این مسیول، در بحث آمار مجروحین هم در نوروز امسال نسبت به سال گذشته کاهشی دو درصدی داشته ایم.

نجفی در ادامه به در نظر گرفته شده 800 کلاس درس در 110 مدرسه استان برای اسکان مسافران نوروزی اشاره کرد و افزود: در مدت هشت روز گذشته 1486 خانوار معادل 6711 نفر در مدارس کرمانشاه اسکان یافته اند.

وی به مامویت های فوریت های پزشکی کرمانشاه در این ایام نیز پرداخت و گفت: فوریت های پزشکی کرمانشاه در این مدت 2202 ماموریت داشته که 458 ماموریت آنها مربوط به حوادث ترافیکی و جاده ای و 1744 ماموریت هم مربوط به حوادث غیرترافیکی بوده است.

معاون استانداری کرمانشاه تاکید کرد: کل بیماران و مصدومینی که توسط فوریت های پزشکی استان به مراکز درمانی منتقل شده اند، 1635 نفر بوده که 462 نفر آنها مربوط به حوادث ترافیکی و تصادفات و 1173 نفر هم مربوط به حوادث غیرترافیکی بوده است.

به گفته این مسیول، در ایام نوروز 58 پایگاه امدادی هلال احمر، 81 پایگاه ثابت و سیار اورژانس، دو پایگاه امداد هوایی هلال احمر و اورژانس و 15 پایگاه امداد خودرو در سطح استان آماده خدمات رسانی به گردشگران نوروزی هستند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ظرفیت مراکز اقامتی رسمی کرمانشاه تکمیل شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ظرفیت مراکز اقامتی رسمی کرمانشاه تکمیل شد"، کلیک کنید.