عطش ماینرهای بیت کوین برای انرژی تندتر شد

عطش ماینرهای بیت کوین برای انرژی تندتر شد

پس از سپری کردن زمستان کریپتو، ماینرهای بیت کوین بازگشته و میلیاردها دلار برای تجهیزات هزینه کرده و در آستانه نصف شدن پاداش استخراج رمز ارز، انرژی عظیمی را مصرف می کنند.

به گزارش ویکی سلامت، بیت کوین از زمانی که در سال 2022 در بحبوحه ورشکستگی ها و رسوایی های صنعت کریپتو، 64 درصد ریزش کرد، افزایش بیش از چهار برابری پیدا کرده است.

طبق داده های گردآوری شده از سوی ماینر مَگ، از فوریه سال 2023، تعداد 13 شرکت از میان برترین شرکت های استخراج کننده رمزارز، برای بیش از یک میلیارد دلار رایانه تخصصی، سفارش داده اند. شرکت «کلین اسپارک» و «رایوت پلتفرم» با صرف به ترتیب 473 میلیون دلار و 415 میلیون دلار  هزینه، در میان این ماینرها، پیشتاز بوده اند.

این دستگاه ها برای این خریداری شده اند تا به ماینرها کمک کنند بهینگی فعالیت هایشان را افزایش داده و از نرخ های بهره مطلوب بهره ببرند. ماینرها در جست وجوی برق ارزان هستند زیرا از رایانه های پرمصرف برای احراز تراکنش ها در بلاک چین و کسب پاداش در قالب بیت کوین، استفاده می کنند.

تمامی این فعالیت ها، باعث شده است مصرف انرژی ماینرها، به رکورد بالایی صعود کند. طبق برآورد کوین متریک، ماینرها 19.6 گیگاوات برق مصرف کردند که بالاتر از 12.1 گیگاوات در مدت مشابه سال 2023 بود. این میزان، معادل ظرفیت برقی است که میت واند برق حدود 3.8 میلیون خانواده در تگزاس را تامین کند که بسیاری از فعالیت های استخراج رمزارز در آنجا متمرکز شده است.

سهام شرکت های استخراج بیت کوین، سال گذشته یکی از بهترین عملکردها را داشتند و موفق شدند با فروش اوراق صادره، سرمایه جمع کنند. این علاوه بر رشد ارزش بیت کوین در حساب های ماینرها بود. بیت کوین در هشتم مارس، به رکورد بالای بیش از 70 هزار دلار صعود کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، زاخاری بردفورد، مدیرعامل و رییس شرکت «کلین اسپارک»، با بیان این که افزایش قیمت بیت کوین، اجازه داده است اکثر ماینرها، سودآور بمانند، افزود: شرکتش در قیمت پایین تر، سودآور بود.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عطش ماینرهای بیت کوین برای انرژی تندتر شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عطش ماینرهای بیت کوین برای انرژی تندتر شد"، کلیک کنید.