فروریختن قسمتی از سقف استخر آزادی

فروریختن قسمتی از سقف استخر آزادی

مربی تیم ملی شیرجه ایران با اشاره به اینکه قسمتی از سقف استخر آزادی فروریخته و بین شیشه های دور تا دور استخر فاصله افتاده است، گفت: متاسفانه شرایط به گونه ای است که در فصل سرما، دمای داخل استخر از بیرون سردتر است و گویی ملی پوشان در خیابان تمرین می کنند.

شهنام نظرپور در گفت وگو با ویکی سلامت، در مورد آخرین وضعیت استخر قهرمانی ورزشگاه آزادی که شیرجه روهای ملی پوش ایران در آن تمرین می کنند، اظهار کرد: این استخر از نظر گرمایش اصلا وضعیت خوبی ندارد و از نظر فنی دچار فرسودگی شده و قسمتی از سقف استخر فرو ریخته و بین شیشه های دورتادور استخر فاصله افتاده است.

وی ادامه داد: زمانی که باران می بارد با توجه به اینکه قسمت هایی از سقف سوراخ است، این مسیله باعث می شود از قست های مختلف سقف به داخل آب بچکد و گویی ملی پوشان در خیابان تمرین می کنند و سرمای هوا نیز کاملا بر دمای داخل استخر تاثیر می گذارد.

مربی تیم ملی شیرجه ایران بیان کرد: به دلیل اینکه باید چند متر پایین بروید تا به استخر برسید، بنابراین دمای داخل استخر پایین تر از دمای بیرون استخر است و همین مسیله کار ملی پوشان را سخت کرده است.

نظرپور با تاکید بر اینکه در شرایط اینچنینی کار شیرجه روها از شناگران و واترپلوییست ها سخت تر است، گفت: برخلاف شناگران و واترپلوییست ها که بیشتر زمان خود را در آب به سر می برند اما شیرجه روها صرفا چند ثانیه در آب هستند و بیشتر زمان تمرین را باید روی سکو و تخته دایو بگذرانند به همین دلیل باید مدت زمان بیشتری سرما را تحمل کنند.

وی افزود: این مسیله موجب می شود که شیرجه روها در سرما تمرین کنند و دچار گرفتگی عضلات، قفل شدن عضلات و آسیب های مختلف جسمی شوند و همین چند وقت پیش بود که کتف یکی از شیرجه روهای اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا از جا در رفت و آسیبب دید.

مربی تیم ملی شیرجه ایران با بیان اینکه شرایط استخر قهرمانی آزادی به دلیل فرسودگی نامناسب شده است، اظهار کرد: متاسفانه شرایط استخر آزادی به گونه پیش رفته که باید با ادامه این وضعیت به صورت فصلی در استخر آزادی تمرین کنیم.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروریختن قسمتی از سقف استخر آزادی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروریختن قسمتی از سقف استخر آزادی"، کلیک کنید.