فضانوردان ماموریت کرو-8 به ایستگاه مداری می روند

صبح فردا؛

فضانوردان ماموریت کرو-8 به ایستگاه مداری می روند

شرکت فضایی اسپیس ایکس صبح فردا فضانوردان ماموریت کرو-8 را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت به نقل از اسپیس، شرکت فضایی اسپیس ایکس صبح فردا فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی می فرستد.

این شرکت از سال 2020 ارسال فضانوردان ناسا به ایستگاه بین المللی و برگرداندن آنها به زمین را برعهده گرفته است. 

جدیدترین ماموریت این شرکت برای ناسا که کرو-8 نام گرفته در ابتدا قرار بود یکم ماه مارس انجام شود که در نهایت فردا صبح و حدود 7 صبح به وقت تهران صورت می گیرد.

فضانوردان ماموریت کرو-8 که با کپسول دراگون شرکت اسپیس ایکس پرتاب می شوند متیو دومینیک به عنوان فرمانده، مایکل بارت به عنوان خلبان و ژانت اپس به عنوان متخصص ماموریت و همچنین، الکساندر گربنکین فضانورد روسی به عنوان متخصص ماموریت هستند.

مقامات ناسا نیمه سال میلادی 2023 اعلام کردند که این چهار نفر در اوایل سال 2024 به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز می کنند. این فضانوردان، جانشین چهار نفر خدمه ماموریت کرو-7 می شوند و قرار است مدت زمان شش ماه را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری کنند.

ماموریت کرو-8 شرکت فضایی اسپیس ایکس به صورت کامل در وبسایت این شرکت و سایت خبری اسپیس پوشش داده می شود و علاقه مندان می توانند این ماموریت را از قبل از آغاز به صورت زنده تماشا کنند. وبسایت سازمان هوانوردی و فضای ایالات متحده این ماموریت را از سه ساعت قبل آغاز به صورت زنده پوشش می دهد.

کنترل کننده های پرواز اسپیس ایکس، پرتاب فضانوردان را به دلیل وزش باد های شدید که در زمان پرواز پیش بینی می شد، لغو کردند و فرصت بعدی این شرکت برای پرتاب کرو-8 یکشنبه، سوم ماه مارس، ساعت 22:53 دقیقه به وقت منطقه زمانی شرقی و ساعت 7:23 دقیقه صبح روز دوشنبه به وقت تهران است. 

فضانوردان اکنون به اتاق خدمه خود بازگشته اند و تا تلاش بعدی پرتاب استراحت می کنند. راجا چاری، فضانورد ناسا توضیح داد، اساساً این تاخیر موجب استراحت بیشتر و بهتر فضانوردان ماموریت جدید است تا با آمادگی وارد ایستگاه مداری شوند.

با آغاز ماموریت جدید، فضانوردان قبلی حاضر در ایستگاه از جمله یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی-آمریکایی ناسا به زمین بازمی گردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فضانوردان ماموریت کرو-8 به ایستگاه مداری می روند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فضانوردان ماموریت کرو-8 به ایستگاه مداری می روند"، کلیک کنید.