قیمت جهانی طلا کاهش یافت؛ هر گرم 2357 دلار و 5 سنت – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

قیمت جهانی طلا کاهش یافت؛ هر گرم 2357 دلار و 5 سنت - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت به نقل از رویترز، افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در آستانه انتشار اطلاعات تورم این کشور قیمت طلا را در روز چهارشنبه پایین آورده است. انتشار اطلاعات تورم آمریکا می تواند مسیر فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره را مشخص کند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.18 درصد کاهش به 2357 دلار و 5 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش 0.04 درصدی به 2380 دلار و 30 سنت رسیده است.

شاخص دلار 0.1 درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران تر کرده است. سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا هم به بالاترین رقم طی چند هفته گذشته رسیده است.

شاخص هزینه کرد مصرف شخصی در آمریکا در روز جمعه منتشر می شود این شاخص مقیاس مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ تورم است. گزارش کاهش نرخ تورم در آمریکا طلا را تا محدوده 2400 دلار بالا خواهد برد. تاجران در حال حاضر 57 درصد احتمال می دهند فدرال رزرو اولین بار نرخ بهره را در ماه نوامبر پایین بیاورد.

درست است که همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می شود، اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.41 افزایش به 32 دلار و 27 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.20 درصدی 1061 دلار و 73 سنت معامله می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی طلا کاهش یافت؛ هر گرم 2357 دلار و 5 سنت – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی طلا کاهش یافت؛ هر گرم 2357 دلار و 5 سنت – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.