لحاظ پوشش کادر درمان در «راهنمای اخلاق پزشکی»/تکمیل تدوین «سوگندنامه پزشک» ایرانی

لحاظ پوشش کادر درمان در «راهنمای اخلاق پزشکی»/تکمیل تدوین «سوگندنامه پزشک» ایرانی

رییس هیات مدیره انجمن علمی اخلاق پزشکی ایران از تکمیل تدوین «سوگندنامه پزشک» ایرانی خبر داد و گفت: مکاتباتی به منظور جایگزینی این سوگندنامه با سوگندنامه فعلی یعنی سوگندنامه بقراط انجام شده است.

به گزارش ویکی سلامت، همچنین دکتر سعید بیرودیان – رییس هیات مدیره انجمن علمی اخلاق پزشکی ایران در این نشست اظهار کرد: سال 98، کمیسیون اخلاق پزشکی تشکیل شده است. پس از تصویب این کمیسیون، شکایاتی که از طرف هییت انتظامی ارجاع داده می شود مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در پاسخ به پرسش ویکی سلامت درباره تعداد پرونده های مرتبط با اخلاق حرفه ای پزشکان گفت: به طور متوسط حدود 30 تا 40 پرونده در استان تهران در ارتباط با اخلاق پزشکی مطرح می شود. در حال حاضر حدود 4 پرونده درباره اخلاق پزشکی در جریان است.

رییس هیات مدیره انجمن علمی اخلاق پزشکی ایران با اشاره به موضوع تاثیر رعایت اخلاق حرفه ای و تاثیر آن در اعتباربخشی مراکز درمانی گفت: این موضوع در بخش دولتی به راه افتاده است به نحوی که فعالیت های ترویجی اخلاق حرفه ای در میان متخصصان از وضعیت مناسبی برخوردار است.

بیرودیان با اشاره به ابلاغیه وزارت بهداشت در خصوص رعایت پوشش حرفه ای زنان کادر درمان گفت: موضوع پوشش حرفه ای نیز در راهنمای اخلاق حرفه ای لحاظ شده است. تمام مسایلی که می تواند موجب زیان برای بیماران شود در مصوبه پوشش حرفه ای لحاظ شده است. مسایلی مانند حجاب در مصوبه پوشش حرفه ای لحاظ شده است.

 وی درباره تدوین «سوگندنامه پزشک ایرانی» گفت: سوگندنامه پزشک ایرانی تکمیل شده است و مورد تایید شورای عالی سازمان نظام پزشکی قرار گرفته است. مکاتباتی به منظور جایگزینی این سوگندنامه با سوگندنامه فعلی یعنی سوگندنامه بقراط انجام شده است.

 پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لحاظ پوشش کادر درمان در «راهنمای اخلاق پزشکی»/تکمیل تدوین «سوگندنامه پزشک» ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لحاظ پوشش کادر درمان در «راهنمای اخلاق پزشکی»/تکمیل تدوین «سوگندنامه پزشک» ایرانی"، کلیک کنید.