«لوران کانته» فیلمساز برجسته فرانسوی درگذشت

«لوران کانته» فیلمساز برجسته فرانسوی درگذشت

«لوران کانته» فیلمساز فرانسوی که با فیلم «کلاس» در سال 2008 برنده نخل طلای کن شد، در سن 63 سالگی درگذشت.

به گزارش ویکی سلامت، این فیلمساز تحسین شده قصد داشت فیلم بعدی خود را به نام  «انزو» با نویسندگی مشترک «رابین کامپیلو» در اواخر امسال فیلمبرداری کند.

«ایزابل د لا پاتلیر» نماینده کانته، به رسانه های فرانسوی اعلام کرد که این فیلمساز در پاریس و بر اثر بیماری درگذشت.”

«کلاس درس» یک فیلم مستند-درام بر اساس کتابی نیمه خود زندگینامه از «فرانسوا بگودو» است که داستان آن درباره معلمی در محله ای در پاریس است و در آن بازیگرانی عمدتاً غیرحرفه ای بازی کرده اند.

به گزارش اسکرین، آخرین فیلم این کارگردان «آرتور رمبو» بود، درباره نویسنده ای که به خاطر محتوای رسانه های اجتماعی تحریک آمیزش به دردسر می افتد. این فیلم در جشنواره تورنتو 2021 نمایش داده شد. او همچنین فیلم «فاکس فایر: اعترافات یک دختر تبهکار» که در تورنتو 2012 رونمایی شد و فیلم «بازگشت به ایتاکا» که در سال 2014 در جسنواره ونیز انتخاب شد.

مرگ  «لوران کانته» شوک بزرگی برای صنعت فیلم فرانسه است و با ادای احترام سینماگران همراه شده است.  «ژیل ژاکوب» رییس پیشین جشنواره فیلم کن، در پستی در X (توییتر)، کانته را «فیلمساز خوب و با احتیاط و سرشار از انسانیت توصیف کرد که از برنده شدن نخل طلای خود اشباع نشد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«لوران کانته» فیلمساز برجسته فرانسوی درگذشت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«لوران کانته» فیلمساز برجسته فرانسوی درگذشت"، کلیک کنید.