لیگ برتر والیبال| گام بلند فولادی ها برای صعود به فینال

لیگ برتر والیبال| گام بلند فولادی ها برای صعود به فینال

تیم فولاد سیرجان ایرانیان با شکست پیکان در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ برتر مردان گام بلندی برای صعود به فینال این رقابت ها برداشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، ، مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران از امروز (یکشنبه پنجم فروردین) با حضور چهار تیم فولاد سیرجان ایرانیان، پیکان تهران، شهداب یزد و شهرداری ارومیه در سالن فدراسیون والیبال آغاز شد و به مدت شش روز مسابقات این مرحله پیگیری می شود.

در نخستین دیدار این مرحله تیم های فولاد سیرجان ایرانیان و پیکان تهران به مصاف یکدیگر رفتند تا برنده نهایی این جدال به عنوان نخستین فینالیست لیگ برتر سال 1402 معرفی شود. تیم فولاد سیرجان ایرانیان در دو مسابقه مرحله مقدماتی سه بر دو پیکان را شکست داده بود و از نظر این داده آماری برتری بهتری نسبت به حریف با سابقه خود داشت.

تیم فولاد سیرجان ایرانیان در این دیدار نیز سه بر یک حریف خود را شکست داد تا با اقتدار گام نخست مرحله نیمه نهایی را بردارد.

سیدمحمد موسوی از تیم فولاد سیرجان تنها کارت زرد این مسابقه را دریافت کرد و 600 نفر در سالن فدراسیون والیبال تماشاگر این دیدار جذاب بودند.

میلاد تقوی رییس فدراسیون والیبال و وحید مرادی نایب رییس نخست به همراه مصطفی کارخانه از جمله تماشاگران این دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ برتر مردان بودند.

فولاد سیرجان ایرانیان، مرحله مقدماتی را با 21 برد و 60 امتیاز به پایان رساند تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شود و در مرحله یک چهارم نهایی در دو دیدار متوالی موفق به شکست چادرملو اردکان شد تا به مرحله بعد صعود کند.

تیم فولاد سیرجان که در سال 1398 بعد از سال ها دوباره در لیگ برتر حضور یافت، در سال 99 موفق به کسب مقام قهرمانی شد و به عنوان نماینده ایران در باشگاه های مردان آسیا سال 2021 شرکت کرد و قهرمان شد و سهمیه جهانی به دست آورد. نماینده سیرجان در سال 1400 به مقام سومی دست یافت و در سال 1401 در جایگاه هشتم قرار گرفت.

از سوی دیگر پیکانی ها که با 16 برد و 48 امتیاز در پایان مرحله مقدماتی در رتبه پنجم قرار گرفتند، در مرحله یک چهارم نهایی گیتی پسند اصفهان را در دو مسابقه شکست دادند تا حریف فولاد سیرجان در بین چهار تیم برتر مسابقات شوند.

تیم والیبال پیکان با 12 دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران است. این تیم شش عنوان نایب قهرمانی و چهار مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت ها دارد.

پیکان که عنوان سومی جهان و قهرمانی باشگاه های آسیا را نیز در افتخارات خود دارد، امیدوار است در لیگ برتر سال 1402 با کسب سیزدهمین مقام قهرمانی به حسرت هشت ساله خود برای کسب مجدد این عنوان پایان دهد، اما با کسب این نتیجه در دیدار دور رفت، کارش برای پیروزی مقابل نماینده سیرجان سخت شد. این تیم در سال 1401 به عنوان مشترک سوم دست یافت.

تیم های شهداب یزد (مدافع عنوان قهرمانی) و شهرداری ارومیه از ساعت 19 فردا (دوشنبه ششم فروردین) در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ برتر مردان مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیگ برتر والیبال| گام بلند فولادی ها برای صعود به فینال" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیگ برتر والیبال| گام بلند فولادی ها برای صعود به فینال"، کلیک کنید.