ماماها، زنان را به زایمان طبیعی تشویق کنند

عضو هییت علمی دانشگاه:

ماماها، زنان را به زایمان طبیعی تشویق کنند

عضو هییت علمی دانشگاه تاکید کرد که باید ماما ها را برای زایمان طبیعی، فیزیولوژیک و ایمن تقویت کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، همزمان با روز جهانی ماما، مراسمی در سالن آمفی تیاتر بیمارستان امام سجاد(ع) با حضور ماماها، بخش زنان و زایمان بیمارستان و متخصصین این حوزه در سطح استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

ماماها، زنان را به زایمان طبیعی تشویق کنند

عضو هییت علمی دانشگاه و رییس بخش زنان و زایمان بیمارستان امام سجاد (ع) هم بیان کرد: توسعه یک کشور به سلامتی زنان و کودکان آن وابسته است که در این امر نقش ماما ها و تلاش شبانه روزی آنان به دور از هرگونه حاشیه، مسیرگشای پیشرفت و موفقیت هاست.

رقیه موسی زاده اضافه کرد: «هر ماما یک سفیر جوانی جمعیت» به عنوان شعار سال 2024 انتخاب شده و تقارن این شعار با موضوع پیرامونی جوانی جمعیت در کشورمان ایجاب می کند که بخش مامایی و بالطبع آن ماما ها را برای زایمان طبیعی، فیزیولوژیک و ایمن تقویت کنیم، از ماما ها در جایگاه اصلی خودشان بهره ببریم و با همت و حمایت این عزیزان، برنامه را به شکل مناسبی اجرا کنیم.

ماماها، زنان را به زایمان طبیعی تشویق کنند

علی زینالی، رییس بیمارستان امام سجاد(ع) تبریز هم در این مراسم خدمات ماما ها را در راستای افزایش و ارتقای یکی از مولفه های امید به زندگی در جامعه عنوان کرد که همه به نوعی مدیون خدمات این قشر هستند.

قوام لاله معاون اجرایی بیمارستان امام سجاد(ع) تبریز هم به مباحث کنترل مرگ و میر مادران باردار، وضعیت نیروهای استخدامی مامایی، رسیدگی و مراقبت های مادران باردار و پرداخت کارانه تشویقی به ماما ها در حوزه زایمان طبیعی پرداخت.

ماماها، زنان را به زایمان طبیعی تشویق کنند

در پایان مراسم، مسیولان از ماما های نمونه استانی و داخلی با اهدای لوح سپاس و تجلیل شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماماها، زنان را به زایمان طبیعی تشویق کنند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماماها، زنان را به زایمان طبیعی تشویق کنند"، کلیک کنید.