محلول کیت های ژنتیکی محیط کشت تولید شد

محلول کیت های ژنتیکی محیط کشت تولید شد

متخصصان بیوتکنولوژی یک شرکت دانش بنیان ایرانی فعال در حوزه زیست فناوری و تجهیزات پزشکی موفق به ساخت محلول کیت های ژنتیکی «محیط کِشت FBF» و لوله های آزمایشگاهی «CF DNA» با بهره گیری از دانش داخلی شدند.

مسعود عباسی، مدیرعامل مجموعه دانش بنیان فعال در زمینه زیست فناوری و تجهیزات پزشکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، درباره ماهیت دقیق محصول «محیط کِشت FBF» توضیح داد: محیط های کِشت FBF، محصولی است که در تمام آزمایشگاه های ژنتیک به کار می آید. 

وی درباره کارکرد این کیت ها بیان کرد: ترتیب کار این کیت ها به این صورت است که محیط مناسبی را برای کاشت DNA و RNA فراهم می کند. در واقع این کیت ها یک محلول آزمایشگاهی برای آماده سازی نمونه های موجود در آزمایشگاه های ژنتیک است. 

عباسی به ویژگی ها و قیمت نمونه خارجی این محلول اشاره کرد و ادامه داد: قیمت نمونه خارجی این محلول، هر نیم لیترحدود 800 یورو است؛ اما قیمت تمام شده برای نمونه داخلی، هر نیم لیتر حدود 300 هزار تومان است.

سرپرست این مجموعه دانش بنیان با بیان اینکه مخاطبان این محلول بیشتر آزمایشگاه ها هستند گفت: این محلول کیت ژنتیکی برای تمام آزمایشگاه های ژنتیک-مولکولی و البته تمام شرکت های تولیدکننده یا فروشنده کیت های آزمایشگاهی، مناسب است.

لوله های آزمایشگاهی CF DNA، نوع توسعه یافته محصولات این مجموعه دانش بنیان

ساخت نوین ترین کیت های آزمایشگاهی و ژنتیکی توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فعال در زمینه زیست فناوری و تجهیزات پزشکی به یکی دیگر از محصولات دانش بنیان شرکت که حاصل توسعه بخش تجهیزات آزمایشگاهی این شرکت است، اشاره کرد و ادامه داد: لوله های آزمایشگاهی CF DNA، از دیگر محصولات این شرکت است که نمونه DNA و RNA مادر و جنین در هفته سیزدهم بارداری، طی خون گیری هایی در دو ماه گرفته شده و پس از آن در این لوله ها، نگهداری می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محلول کیت های ژنتیکی محیط کشت تولید شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محلول کیت های ژنتیکی محیط کشت تولید شد"، کلیک کنید.