مربی تیم هندبال مس: با سختی های زیاد قهرمان شدیم/ در جام باشگاه ها می توانیم مقام بگیریم

مربی تیم هندبال مس: با سختی های زیاد قهرمان شدیم/ در جام باشگاه ها می توانیم مقام بگیریم

مربی تیم هندبال مس کرمان گفت: باشگاه ما در ابتدا به شدت آشفته بود و تا بسته شدن تیم 4 مدیرعامل عوض شد، با همه این سختی ها بدون باخت پیش رفتیم و قهرمان شدیم.

دانیال امینایی در گفت وگو با ویکی سلامت، بعد از قهرمانی زودهنگام تیمش در لیگ برتر هندبال مردان اظهار کرد: در همان شروع لیگ بودجه تیم نسبت به سال قبل حدود 50 درصد کاهش داشت. در این شرایط اولین چالش برای ما این بود که نمی توانستیم تیمی ببندیم که مدعی قهرمانی باشد. بنابراین تصمیم گرفتیم که تنها چند ملی پوش بگیریم و بعد از آن از بازیکنان بومی مستعد استفاده کنیم و اصلا به فکر قهرمانی تیم نبودیم.

مربی تیم ملی مس کرمان در ادامه افزود: باشگاه به شدت آشفته بود و تا بسته شدن تیم 4 مدیرعامل عوض شد. در این شرایط تیم به سختی تمرین می کرد و بازیکنان لباس تمرین و تغذیه درستی هم نداشتند. گاهی در هفته های نخست به دلیل نداشتن امضای مدیرعامل، بلیت هواپیما سوخت می شد و مجبور بودیم فاصله های 14 یا 15 ساعته را با اتوبوس سفر کنیم. بعد از آمدن آقای کافی تیم سروسامان گرفت و به ثباتی رسیدیم. تازه فهمیدیم چطور کار کنیم و وضعیت تیم خوب شد. با همه این سختی ها بدون باخت پیش رفتیم و قهرمان شدیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان همه مبالغ قراردادی خود را از باشگاه دریافت کرده اند؟ گفت: خداراشکر تا کنون بخشی از بازیکنان 70 درصد و برخی دیگر 60 درصد قراردادهای خود را گرفته اند. همان طور که گفتم با آمدن مدیرعامل خیلی از مشکلات حل شد. اکنون تنها مشکل بازیکنان ما نداشتن آپشن ثبت فدراسیون است. با بودجه کم، آپشن قهرمان و نایب قهرمان نداریم. یعنی با وجود رفت و آمد مدیرعاملان قراردادهای ما ثبت فدراسیون نشده است اما قول داده اند که این مشکل هم به زودی حل شود.

امینایی درباره وقفه های لیگ برتر هندبال مردان در این دوره گفت: متاسفانه سال شلوغی برای هندبال ایران بود و همین سبب فرسایشی شدن لیگ شد. مسابقات انتخابی جهان و المپیک سبب شد که لیگ سه بار تعطیل شود. در این شرایط آماده کردن بازیکن مخصوصا ما که 5 ملی پوش داشتیم کار سختی بود اما به هر حال انجام شد. این لیگ 9 ماه طول کشید و همین کار را برای ما و بازیکنان سخت کرد. در هندبال برخورد زیاد است و این طولانی شدن ها آسیب را بیش تر می کند اما خوب چاره ای هم جز این نبود.

این مربی هندبال به اهمیت حضور باشگاهی از تهران در لیگ برتر اشاره کرد و گفت: 11 سال سابقه مربیگری در لیگ را دارم. اعتقاد شخصی ام این است که باید تهران در لیگ برتر یک نماینده قوی داشته باشد و در این صورت است که رشد می کند. سال های قبل نیروی زمینی تیم داری می کرد و خیلی به موفقیت این رشته کمک شد اما داشتن تیم حرفه ای در تهران خیلی موثر خواهد بود. در زمان کرونا لیگ برتر به صورت متمرکز در تهران برگزار شد و به دلیل امکانات پخش رونق خیلی خوبی هم گرفت اما بعد از آن از پخش تلوزیونی محروم هستیم.

او در پایان درباره حضور تیم قهرمان در جام باشگاه های آسیا گفت: ما تیم خیلی خوبی داریم که اگر آن را تقویت کنیم در جام باشگاه ها به مقام خواهیم رسید. باید بودجه بیش تری به تیم تزریق شود و تا قبل از پایان لیگ، قرارداد بازیکنان را تسویه کنند تا روحیه تیم بالا برود. ما در تجربه اول در آسیا پنجم شدیم و قطعا با تقویت تیم می توانیم به مقام برسیم.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مربی تیم هندبال مس: با سختی های زیاد قهرمان شدیم/ در جام باشگاه ها می توانیم مقام بگیریم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مربی تیم هندبال مس: با سختی های زیاد قهرمان شدیم/ در جام باشگاه ها می توانیم مقام بگیریم"، کلیک کنید.