معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مصطفی آسیفی؛ متهم ردیف شصت و یکم

معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مصطفی آسیفی؛ متهم ردیف شصت و یکم

مصطفی آسیفی متهم ردیف شصت و یکم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.

به گزارش ویکی سلامت، مصطفی آسیفی متهم ردیف 61 پرونده در دادگاه اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است. 

او  پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هوادار گروهک منافقین شده و در راهپیمایی ها و درگیری های محلی و شهری شرکت می کند. او  که سابقه شرکت در فاز نظامی تشکیلات در برهه بعد از 30 خرداد سال 1360 را نیز داشته، در سال 1361 دستگیر و به پنج سال حبس محکوم می شود ولی پس از گذراندن دو سال از مجازات خود، آزاد شده و در سال 1366، مجدداً به گروهک وصل و در همان سال از کشور خارج و به مقر منافقین در عراق می پیوندد. این موضوع نشان می دهد منافقین پاسخ به عفو را با عضویت در جوخه ترور داده است.

از جمله فعالیت ها و مسیولیت های او عبارت است از عضو نفرات تیم جلودار در تمامی عملیات های تروریستی- نظامی گروهک از جمله در عملیات های سرخکلا و دهلران در سال 1365،  شرکت در عملیات های تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، مسیول ارکان در مقر اشرف،  شرکت در عملیات های مرزی در سال های 1372 و 1373 و مسیول عملیات های تروریستی راهگشایی، انجام اقدامات شناسایی و پیک نیرو در مرزهای ایران.

او  به زعم گروهک، در سال 1372، جزو اولین مسیولان تیم های تروریستی بوده که مبادرت به عملیات نامنظم کرده است.

همچنین متهم در سال 1380، مسیول عملیات در منطقه جنوب بوده و تیم های عملیاتی- تروریستی را سازماندهی می کرده است.

او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-28 است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مصطفی آسیفی؛ متهم ردیف شصت و یکم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مصطفی آسیفی؛ متهم ردیف شصت و یکم"، کلیک کنید.