مهم ترین حوادث ایام نوروز چیست؟

مهم ترین حوادث ایام نوروز چیست؟

رییس مرکز اورژانس استان تهران مهم ترین حوادثی که ممکن است در ایام نوروز رخ دهد را اعلام و هشدارهایی را برای پیشگیری از وقوع آنها ارایه کرد.

محمد اسماعیل توکلی در گفت وگو با ویکی سلامت، درباره اینکه بیشترین حوادثی که ممکن است در ایام نوروز رخ بدهد، چیست، گفت: معمولا در این ایام بیشترین حوادث، تصادفات رانندگی هستند. همچنین اگر هوا سرد شود، حوادث مربوط به گازگرفتگی را نیز خواهیم داشت و پس از آن نیز مسمومیت ها قرار دارند که عمدتا سطحی است و به سرعت درمان می شود. 

وی ادامه داد: هر سه مورد نیز به راحتی قابل پیشگیری است، در مورد تصادفات لازم است که مردم قوانین راهنمایی و رانندگی را به درستی رعایت کنند و از رانندگی با سرعت غیرمجاز پرهیز کنند. همچنین برای جلوگیری از گازگرفتگی نیز مردم حتما باید دستگاه های گرمایشی را که ممکن است به دلیل خانه تکانی یا تصور گرم شدن هوا، جمع آوری کرده بودند، با رعایت استانداردها نصب کنند و از روشن کردن گاز پیک نیکی در داخل خودرو یا چادرهای مسافرتی و … پرهیز کنند.

رییس مرکز اورژانس تهران ادامه داد: همچنین در مورد مسمومیت ها هم نکته مهم این است که مردم و به خصوص مسافران نوروزی موادغذایی خود را از مراکز عرضه معتبر انتخاب و مصرف کنند.

توکلی گفت: همکاران من در مجموعه اورژانس در طول ایام نوروز در آماده باش کامل قرار دارند و علاوه بر پایگاه های ثابت درون و برون شهری در ایستگاه ها وکمپ های نوروزی اورژانس نیز مستقر هستند و این استقرار تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

پایان خبر ویکی سلامت
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهم ترین حوادث ایام نوروز چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهم ترین حوادث ایام نوروز چیست؟"، کلیک کنید.