نتانیاهو به اختلافات با بایدن اذعان کرد

نتانیاهو به اختلافات با بایدن اذعان کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به وجود اختلافات میان خود و رییس جمهور آمریکا اذعان کرد و گفت که مدتی است صحبتی میان آن ها انجام نشده است.

به گزارش ویکی سلامت، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: از زمانی که «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا از عملیات نظامی ما در غزه انتقاد کرد و آن را اغراق آمیز دانست، با او صحبت نکردم و نمی دانم منظور او از این صحبت ها چه بوده است.

او روز یکشنبه و در گفت وگو با «فاکس نیوز» اظهار کرد: 132 گروگان (اسرای صهیونیست در غزه) همچنان زنده هستند و این ادامه حمله و جنگ در غزه را توجیه می کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در این باره افزود: کسانی که مخالف رفتن ما به «رفح» هستند، هدفشان این است که ما بر حماس پیروز نشویم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که جو بایدن اخیرا در یک سخنرانی از پیش اعلام نشده در واشنگتن با اشاره به تحولات غزه گفت: واکنش اسراییل در غزه به حمله هفتم اکتبر اغراق آمیز و زیاده از حد بوده است.

اختلافات میان رژیم صهیونیستی و آمریکا اخیرا گسترش یافته و این امر سناریوهای متعددی را پیش روی این روابط قرار داده است. رسانه های غربی و عبری زبان نیز اخیرا به این مساله پرداختند که وخامت و تنش موجود در روابط میان تل آویو و واشنگتن به حدی رسیده که آمریکا با فاصله گرفتن ارزش ها و منافع دو طرف از یکدیگر، شروع به ارزیابی مجدد این روابط کرده است.

در همین زمینه، روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه نوشت: «سرخوردگی فزاینده از نخست وزیر اسراییل، برخی از دستیاران جو بایدن را بر آن داشت تا از او بخواهند که به طور علنی از نتانیاهو در خصوص عملیات نظامی در غزه انتقاد کند.»

به نوشته این روزنامه، «بایدن و دستیاران ارشدش از زمان شروع جنگ غزه بیش از هر زمان دیگری به تحریم نتانیاهو نزدیک شده اند و دیگر او را شریک سازنده ای نمی دانند».

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو به اختلافات با بایدن اذعان کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو به اختلافات با بایدن اذعان کرد"، کلیک کنید.