نتیجه جلسه مجلس با رییس بانک مرکزی چه شد؟

نتیجه جلسه مجلس با رییس بانک مرکزی چه شد؟

عضو مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به حضور 4 ماه قبل رییس بانک مرکزی در مجلس و راهکارهایی که در آن جلسه برای مقابله با تورم مطرح شد، پرسید که چرا این راهکارها مورد توجه دولتمردان قرار نگرفته است.

به گزارش ویکی سلامت، جلیل میرمحمدی در جلسه علنی امروز؛ یکشنبه 19 فروردین 1403 در نطق میان دستور خود وضعیت معیشت و قدرت خرید مردم را معضل اصلی این روزها دانست و گفت: هرچند تروریسم اقتصادی آمریکا و کشورهای غربی باعث کوچک شدن سفره های مردم شده اما فقدان برنامه روشن برای مقابله با این جنایت و از آن بدتر اخبار مفاسد اقتصادی و اجتماعی است که هر از چندگاهی در رسانه ها منتشر می شود باعث انتقاد مردم شده است.

وی با طرح این پرسش که چه اقدام موثری برای مقابله با تورم شده است، افزود : حدود 4 ماه پیش جلسه ای در مجلس با حضور رییس بانک مرکزی تشکیل شد و در آن راهکارهای خوبی ارایه شد اما آیا ه این راهکارها مورد نظر قرار گرفت؟ اگر دولت اقدامی انجام داده است، چرا تاثیر آن بر سفره های مردم محسوس نیست؟

وی حمایت برخی کشورها از تروریسم را دلیل شهادت سرداران ایرانی در سوریه دانست و نسبت به گرفتن انتقام خون پاک این شهیدان ابراز امیدواری کرد.

منتخب مجلس دوازدهم هم چنین بیان کرد: باید محدودیت استقرار صنایع آلاینده در کل محور مهریز بدون هیچگونه تبعیضی اعمال شود. اخبار گاه و بی گاه درباره مستثنی شدن چند صنعت خاص در برخی شهرستان ها مانع شکست این تصمیم درست و اعتراض شدید مردم منطقه می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی از رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه خواست که ضریب 40 درصدی متناسب سازی حقوق بازنشستگان را هرچه زودتر اجرایی کنند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان پرداخت مطالبات پزشکان تمام وقت جغرافیایی را برای جلوگیری از دلسردی و گلایه مندی آنها خواستار شد. هم چنین بر پرداخت حقوق معلمان و مستخدمان خریدخدمات و تعیین تکلیف وضعیت شغلی آن ها تاکید کرد.

میرمحمدی در پایان با اشاره به وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی مردم، ضرورت اجرای منویات رهبری در سند چشم انداز حوزه سلامت آن هم بعد از 10 سال را یادآور شد، و با برشمردن موضوعاتی مانند ارجاع بیماران از بخش خصوصی به دولتی، اخذ تعرفه غیرمتعارف از بیماران، وضعیت بیمه تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات دانشگاه، چگونگی ارایه خدمت بیمه ای به مردم توسط بیمارستان های خصوصی به ویژه در کلان شهرها، چگونگی اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده، بر ضرورت برنامه مدون و عملیاتی برای حل این چالش ها از سوی دولت و وزارت بهداشت تاکید کرد.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتیجه جلسه مجلس با رییس بانک مرکزی چه شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتیجه جلسه مجلس با رییس بانک مرکزی چه شد؟"، کلیک کنید.