نصب دستگاه های مرتبط با راه اندازی نیروگاه خورشیدی 50 کیلوواتی در نیروگاه زاگرس کرمانشاه

نصب دستگاه های مرتبط با راه اندازی نیروگاه خورشیدی 50 کیلوواتی در نیروگاه زاگرس کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت کرمانشاه، محمد مرادی اظهار کرد: انرژی خورشیدی یکی از منابع انرژی های تجدیدپذیر و از مهم ترین آنها است که کشور ما با پتانسیل بالا در زمینه انرژی خورشیدی معرفی شده و استفاده از تجهیزات خورشیدی مناسب بوده که میتواند بخشی از انرژی مورد نیاز کشور را تامین کند.

وی افزود: ضریب تولید یک کیلووات پنل خورشیدی در استان کرمانشاه بطور تقریبی پنج خواهد بود و این بدان معنا است که بطور میانگین هر یک کیلو وات پنل خورشیدی در طول روز پنج کیلو وات ساعت برق تولید می کند که در برخی نقاط استان این عدد بیشتر است.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تصریح کرد: این شرکت بر اساس توافق نامه منعقد شده با سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی ایران مجری طرح خرید تضمینی برق از مشترکین در محدوده شبکه تحت پوشش خود است؛ فرآیند اجرایی خرید تضمینی برق نیروگاه های خورشیدی از مشترکین بر اساس نرم افزار مهرسان انجام می گیرد و همچنین هزینه های ساخت نیروگاه خورشیدی را بطور کلی می توان به سه بخش طراحی، تجهیزات و نصب و اجرا تقسیم بندی کرد.

مرادی در خصوص طرح احداث سامانه های حمایتی خورشیدی بیان کرد: طرح پنج کیلوواتی مصوب معاون اول رییس جمهور است که بر اساس این مصوبه، در مردادماه سال گذشته با حضور نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، بسیج سازندگی، و شرکت ساتبا (نماینده وزارت نیرو) تفاهم نامه ای در حضور معاون اول رییس جمهور مبادله شد.

وی ابراز کرد: این مصوبه تاکید دارد 550 هزار سامانه یا نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی حمایتی در طول پنج سال توسط نهادهای حمایتی طرف تفاهم نامه ساخته شود، در واقع هر سال 110 هزار نیروگاه خورشیدی با همکاری نهادهای حمایتی و البته مساعدت ساتبا به نمایندگی وزارت نیرو ساخته می شود.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تاکید کرد: فاز اول نیروگاه های حمایتی با اختصاص سهمیه پنج هزار ساختگاه پنج کیلوواتی به استان کرمانشاه اختصاص یافته که با تلاش تمامی دستگاههای ذیربط حدود 2 هزار ساختگاه بازدید شده و برای 700 مورد آنها قرارداد خرید تضمینی 20 ساله بین متقاضی و ساتبا عقد شده است.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: در همین راستا نصب ترانسفورماتور صد و کنتور فهام جهت راه اندازی نیروگاه خورشیدی 50 کیلوواتی در نیروگاه گازی زاگرس کرمانشاه انجام گرفته است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نصب دستگاه های مرتبط با راه اندازی نیروگاه خورشیدی 50 کیلوواتی در نیروگاه زاگرس کرمانشاه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نصب دستگاه های مرتبط با راه اندازی نیروگاه خورشیدی 50 کیلوواتی در نیروگاه زاگرس کرمانشاه"، کلیک کنید.