نگرانی آمریکا نسبت به روابط رو به رشد ایران، روسیه و چین

نگرانی آمریکا نسبت به روابط رو به رشد ایران، روسیه و چین

رییس فرماندهی مرکزی آمریکا با نگرانی به تشریح روابط رو به رشد میان ایران، چین و روسیه پرداخت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، به نقل از میدل ایست نیوز، ژنرال «مایکل کوریلا» رییس فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) روز پنجشنبه به همکاری های نفتی میان ایران و چین اشاره کرد و گفت که چین با خرید نفت ایران از برنامه های این کشور در منطقه حمایت می کند.

وی در سخنان خود در نشست کمیسیون نیرو های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ایران 90 درصد از نفت تحریمی خود را به چین می فروشد.

کوریلا بار دیگر ادعا های نخ نمای آمریکا را در خصوص فروش پهپاد های ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین مطرح کرد.

وی مدعی شد که ایران یک کارخانه ساخت پهپاد در مسکو ایجاد کرده و در مقابل روسیه کمک های «نگران کننده ای» به ایران ارایه می دهد!

کوریلا اضافه کرد که در کل ایران، روسیه و چین در حال تقویت و گسترش روابط فیما بین هستند.

لازم به ذکر است که چندی قبل رویترز به نقل از «منابع آگاه» اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه قصد دارد در اواسط ماه «مه» برای دیدار با «شیء جین پینگ» رییس جمهور چین به پکن سفر کند.

به گفته منابع رویترز، دیدار روسای جمهور روسیه و چین در پکن پیش از سفر برنامه ریزی شده شیء جین پینگ به اروپا انجام خواهد شد.

به نوشته رویترز، کاخ کرملین از اظهارنظر دراین باره خودداری کرد و وزارت خارجه چین نیز فعلاً به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداده است. سفر پوتین نخستین سفر او پس از دوره جدید ریاست جمهوری روسیه است؛ این سفر قرار است پس از مراسم تحلیف پوتین در 7 مه انجام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگرانی آمریکا نسبت به روابط رو به رشد ایران، روسیه و چین" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگرانی آمریکا نسبت به روابط رو به رشد ایران، روسیه و چین"، کلیک کنید.