هشدار زرد هواشناسی؛ سامانه بارشی در راه است / برف و باران در برخی استان ها

هشدار زرد هواشناسی؛ سامانه بارشی در راه است / برف و باران در برخی استان ها

آفتاب نیوز :

 سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح زرد هواشناسی از بارش باران، رعدوبرق، در ارتفاعات و نواحی سردسیر برف، وزش باد شدید، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ، در جاده های کوهستانی و گردنه ها همراه با مه را طی روز های شنبه تا دوشنبه هفته آینده خبر داد.

طی سه روز آینده در شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گاهی همراه با گردوخاک پیش بینی شده است. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی دو روز آینده مواج است.

بر اساس این هشدار، طی روز شنبه (11 فروردین) نیمه شمالی اردبیل، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، شمال شرق آذربایجان شرقی، شرق کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و ارتفاعات استان فارس، طی روز یکشنبه (12 فروردین) چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، نیمه شمالی استان های فارس و کرمان، جنوب یزد، ارتفاعات استان های تهران، سمنان، البرز، گیلان و مازندران، طی روز دوشنبه (13 فروردین) چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، کرمان، ارتفاعات هرمزگان، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات استان های البرز، تهران، سمنان و مازندران تحت تاثیر فعالیت سامانه بارشی قرار می گیرند.

در این شرایط احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

توصیه می شود در این شرایط احتیاط در سفر های برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی انجام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار زرد هواشناسی؛ سامانه بارشی در راه است / برف و باران در برخی استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار زرد هواشناسی؛ سامانه بارشی در راه است / برف و باران در برخی استان ها"، کلیک کنید.