هشدار زلنسکی نسبت به جنگ بعدی پوتین/ آمریکا محافظت کند

هشدار زلنسکی نسبت به جنگ بعدی پوتین/ آمریکا محافظت کند

به گزارش ویکی سلامت، ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین در مصاحبه ای با شبکه خبری سی.بی.اس گفت: موشک های روسیه می توانند به هر کشوری برسند. ارتش ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه می تواند به اروپا بیاید و سپس شهروندان ایالات متحده، سربازان ایالات متحده، باید از اروپا محافظت کنند زیرا آنها اعضای ناتو هستند.

این ادعا از سوی زلنسکی در حالی مطرح شده که پوتین پیشتر گفته بود روسیه برنامه ای برای حمله به ناتو ندارد.

به گزارش ویکی سلامت مسکو همچنین گفته که تامین تسلیحاتی غرب برای اوکراین سازش صلح آمیز را مخدوش می کند و باعث دخالت مستقیم کشورهای عضو ناتو در جنگ اوکراین می شود.

زلنسکی در ادامه گفت، نیروهای اوکراین موفق شده اند از پیشروی های روسیه در بدترین ماه های زمستان جلوگیری کنند و افزود: ما شرایط را تثبیت کرده ایم. بهتر از دو سه ماه پیش بود که کمبود مهمات توپخانه و انواع سلاح داشتیم.

رییس جمهور اوکراین با بیان این ادعا که حملات روسیه در حال کاهش است، گفت: ما اکنون نیاز به کمک داریم.

وی در ادامه اذعان کرد که حملات نیروهای روسیه و موشک ها و گلوله های بی پایان آنها باعث تخریب برخی از روستاهای اوکراین شده ست.

رییس جمهور اوکراین گفت آنچه که بیش از همه مورد نیاز است سامانه های دفاع موشکی پاتریوت آمریکایی و توپخانه بیشتر است. در حالی که او از میلیاردها دلار حمایت ایالات متحده که کشورش قبلا دریافت کرده است قدردانی کرد اما گفت که ماهیت بودجه اختصاص داده شده توسط آمریکا برای کمک به اوکراین باید مورد توجه قرار گیرد.

زلنسکی در ادامه صحبت هایش گفت: برای پوتین، اوکراین یکی از اقمار فدراسیون روسیه است. در حال حاضر ما هستیم اما بعدا قزاقستان، کشورهای حوزه بالتیک، لهستان و بعدش آلمان یا دست کم نیمی از این کشور است.

زلنسکی ادامه داد: آمریکا به ما کمک می کند و ما بابت این کمک، قدردان هستیم با این حال آمریکا نمی خواهد این جنگ ادامه داشته باشد اما این جنگ به اروپا و آمریکا می رسد. این جنگ خیلی سریع می تواند به آمریکا برسد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار زلنسکی نسبت به جنگ بعدی پوتین/ آمریکا محافظت کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار زلنسکی نسبت به جنگ بعدی پوتین/ آمریکا محافظت کند"، کلیک کنید.