هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به تبعات تصرف دارایی های روسیه

هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به تبعات تصرف دارایی های روسیه

صندوق بین المللی پول هشدار داد که تصرف دارایی های خارجی روسیه ممکن است تبعات نامطلوبی برای اقتصاد جهانی به دنبال داشته باشد.

به گزارش ویکی سلامت، «آلفرد کامر» رییس بخش اروپای صندوق بین المللی پول با بیان اینکه تصمیم گیری درباره تصرف دارایی های دولتی روسیه در غرب بر عهده دادگاه ها و مراجعی است که اختیار قضایی دارند، هشدار داد که چنین اقدامی می تواند عواقب مخربی برای اقتصاد جهانی به دنبال داشته باشد.

این مقام اروپایی گفت: «در مورد تصرف دارایی های روسیه، دیدگاه ما این است که تصمیم گیری درباره این مسیله به دادگاه ها و نهادهای قضایی مربوط می شود.»

با این حال، کامر نسبت به تبعات چنین اقدامی هشدار داد و گفت: «مدیر عامل (صندوق بین المللی پول) اخیرا تاکید کرد که هییت مدیره باید مراقب عواقب ناخواسته (تصرف دارایی های روسیه) باشد.»

همزمان با آغاز جنگ روسیه و اوکراین، کشورهای غربی دارایی های خارجی و ذخایر ارزی روسیه را تصرف کردند که مجموع آن ها به 319 میلیارد دلار می رسد و بیش از 200 میلیارد دلار از آن در کشورهای اتحادیه اروپا است.

اتحادیه اروپا در حال بررسی این پیشنهاد است که از دارایی ای تصرف شده روسیه برای بازسازی اوکراین استفاده کند. بانک مرکزی اروپا نیز هشدار داده است که این می تواند در آینده اثر مخربی بر اعتبار ارز اروپا داشته باشد.

کرملین هم اعلام کرده است که تصرف دارایی های روسیه گامی دیگر از سوی غرب در راستای نقض قوانین و هنجارهای بین المللی است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به تبعات تصرف دارایی های روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به تبعات تصرف دارایی های روسیه"، کلیک کنید.