همکاری غول های ژاپنی برای تولید خودروی برقی/ عکس

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت و براساس گزارش دنیای اقتصاد، در شرایطی که شرکت های خودروساز ژاپنی با رقابت سخت و نفس گیری از جانب شرکت هایی چون «بی وای دی» در چین، تسلا و سایرین مواجه هستند، این همکاری می تواند در زمینه توسعه و تولید خودروهای برقی، هزینه های آنها را کاهش و به طور بالقوه به این دو شرکت کمک کند.

بر این اساس شرکت نیسان با مدل تمام برقی «نیسان لیف» در حوزه تولید این خودروها پیش گام بوده است. اما در مواجهه با رقابت فزاینده از سوی رقبای تازه وارد و چابک تر، در کنار دیگر رقبای قدیمی با چالش هایی مواجه شده است. ماکوتو اوچیدا، مدیرعامل نیسان، اخیرا در یک نشست خبری در این باره گفت: بازیگران نوظهور بسیار تهاجمی عمل می کنند و با سرعتی باورنکردنی در حال پیشرفت در این حوزه هستند. تا زمانی که به خرد متعارف و رویکردهای سنتی پایبند باشیم، نمی توان امید داشت در این رقابت فشرده به پیروزی دست یابیم.

در همین حال، داده های این شرکت نشان می دهد هوندا در زمینه فروش از سایر رقبا عقب افتاده است و سهم این شرکت از فروش خودروهای باتری دار، کمتر از 0.5درصد از فروش این شرکت در سطح جهان، یعنی حدود 2.8میلیون خودرو در 9 ماه ابتدایی از سال 2023، بوده است. توشیهیرو میبه، مدیرعامل این شرکت، می گوید: دو شرکت نیسان و هوندا یک یادداشت تفاهم غیرالزام آور برای بررسی زمینه های همکاری بالقوه امضا کردند، اما هنوز زمینه این همکاری ها تعیین نشده است. اوچیدا، مدیرعامل نیسان، در همین باره می افزاید: هوندا آمادگی خود را برای همکاری در نقاط مختلف هم داخل ژاپن و هم خارج از کشور اعلام کرده است.

همکاری غول های ژاپنی برای تولید خودروی برقی/ عکس

او خاطرنشان کرد، نیسان با شرکت هایی چون رنو و میتسوبیشی موتورز همکاری دارد؛ اما این اتحاد و همکاری تحت تاثیر همکاری بالقوه با هوندا قرار نخواهد گرفت.نیسان همچنین در حوزه تولید خودروهای برقی، عمدتا در اروپا، با شرکت رنو همکاری می کند. نیسان برقی «میکرا» از ساختار مشابه رنو پنج جدید بهره می برد و در همان کارخانه در شمال فرانسه تولید می شود.

اما نیسان و رنو سال گذشته دامنه اتحاد چندین ساله خود را کاهش دادند و رنو از آن زمان با شرکای جدیدی مانند شرکت جیلی در چین قراردادهایی را امضا کرده است. اوچیدا افزود، نیسان و هوندا آماده همکاری با شرکای موجود در صورت ایجاد فرصت های جدید همکاری هستند. در همین حال، شرکت هوندا قصد دارد تا سال 2040، نسبت تولید خودروهای برقی و خودروهای پیل سوختی را چندین برابر کند. هرچند که به گفته مقامات این دو شرکت، هنوز درباره میزان سرمایه گذاری مشترک در این زمینه توافقی حاصل نشده است. سیجی سوگیورا، تحلیلگر ارشد در موسسه تحقیقاتی توکای توکیو، در این باره می گوید: این تفاهم نامه به دو شرکت شش سال فرصت می دهد تا در زمینه تولید خودروهای برقی با یکدیگر همکاری داشته باشند. از نظر من دو شرکت تلاش دارند به جای هر نوع اقدام عجولانه، فرصت های مختلف همکاری را بررسی کنند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همکاری غول های ژاپنی برای تولید خودروی برقی/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همکاری غول های ژاپنی برای تولید خودروی برقی/ عکس"، کلیک کنید.