هواشناسی اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

هواشناسی اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی سلامت، هشدار سطح نارنجی هواشناسی زمانی صادر می شود که رخداد پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و سبب خسارت های احتمالی شود. هشدار نارنجی رنگ جهت آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

برهمین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور هشدار سطح نارنجی اعلام کرد که فعالیت سامانه بارشی نسبتاً قوی از روز سه شنبه 29 اسفند 1402 آغاز می شود و تا روز چهارشنبه یکم فرودین 1403 مناطق غربی، جنوبی و مرکزی استان را در برمی گیرد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان بارش رگبار باران و در مناطق سردسیر برف، وزش باد شدید و طوفان لحظه ای، نوسانات دما، مه آلودگی و کاهش دید، کولاک برف، رعد و برق و احتمال تگرگ به ویژه در مناطقی چون اسلام آباد موگویی، بویین و میان دشت، سمیرم، چادگان، خمینی شهر، خوانسار، فریدن (داران)، دهاقان، دهق، برخوار (دولت آباد)، لنجان، سمیرم، شهرضا، فرودگاه اصفهان، فریدونشهر، فلاورجان، کاشان، کبوتر آباد، گلپایگان، کوهپایه، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه و نجف آباد پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه نسبت به لغزندگی سطح جاده ها و معابر شهری، ایجاد روان آب و سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مسیل ها، کولاک برف، خسارت به سازه های موقت و صنایع کشاورزی، کاهش دید و اختلال در تردد شهری و روستایی، احتمال سقوط از ارتفاع، احتمال سقوط اجسام، کاهش دید و اختلال در حمل و نقل، خسارت به صنعت کشاورزی و عمرانی هشدار داده و توصیه کرده است که هم وطنان در سفرهای بین شهری و بین استانی به چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه بویراحمد، فارس و یزد و سمنان احتیاط کرده و از فعالیت های کوه نوردی و گردشگری بپرهیزند.

در اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان اصفهان همچنین بر لزوم حصول اطمینان از استحکام سازه های موقت، عدم اتراق در مجاورت ساختمان های نیمه ساز و درختان فرسوده، اتخاذ تدابیر در فعالیت های کشاورزی و دامداری، لایروبی مسیل ها و رودخانه ها تاکید شده است .

اداره کل هواشناسی استان اصفهان همچنین در این اطلاعیه نسبت به وزش باد شدید و توفان همراه با خیزش گردو خاک و کاهش دید از بعدازظهر سه شنبه 29 اسفندماه تا شامگاه چهارشنبه یکم فروردین 1403 در مناطقی به ویژه شمال، شرق، مرکز و جنوب استان اصفهان از جمله سمیرم، نایین، اردستان، ورزنه، فریدن (داران)، فریدونشهر، فرودگاه اصفهان، شهرضا، کاشان، کبوتر آباد، کوهپایه، گلپایگان، مبارکه، مهاباد، مورچه خورت، نایین، نجف آباد، خور و بیابانک، دهاقان، برخوار (دولت آباد)، چادگان، چوپانان، خمینی شهر، خوانسار، اصفهان، اردستان، انارک، اسلام آباد موگویی هشدار داده و افزوده است که احتمال آسیب به صنعت کشاورزی، آسیب به بنرها و سازه های شهری و روستایی، احتمال شکستن درختان فرسوده، اختلال در مسیر تردد محورهای مواصلاتی استان به ویژه در ساعات بعدازظهر و کاهش دید به واسطه گرد و خاک وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.