واکنش جودوکاران پارالمپیکی به شرکت نکردن در گرند پری گرجستان

واکنش جودوکاران پارالمپیکی به شرکت نکردن در گرند پری گرجستان

وحید نوری و میثم بنی طبا پس از امتناع از شرکت در مسابقات گرندپری گرجستان نسبت به صحبت های اخیر رییس فدراسیون نابینایان و کم بینایان واکنش نشان دادند.

به گزارش ویکی سلامت، وحید نوری و میثم بنی طبا دو جودوکار پارالمپیکی که بعد از بازی های پاراآسیایی هانگژو چین حاضر به شرکت در اردوی تیم ملی جودو نشده بودند و از فدراسیون نابینایان و کم بینایان و کمیته ملی پارالمپیک خواستار تغییر در کادر فنی شده بودند به صحبت های اخیر محمدرضا مظلومی رییس فدراسیون نابینایان و کم بینایان درباره علت شرکت نکردن در گرندپری گرجستان واکنش نشان دادند و اظهار کردند: خدا را شاکریم که تا امروز سربازان ملت شریف ایران بوده ایم و به نمایندگی این مردم همواره پرچم سه رنگ میهن اسلامی را در جای جای جهان به اهتزاز در آورده ایم. اخیرا شایعاتی در خصوص اعزام نشدن ما دو جودوکار (میثم بنی طبا و وحیدنوری) در خبرگزاری ها بازتاب داده شده که وظیفه خود دانستیم توضیحاتی را جهت روشن تر شدن اذهان عمومی عنوان کنیم.

این دو جودوکار اعلام کردند: «مشکلات فنی بسیاری از طرف کادر فنی طی این سال ها از جمله عدم آنالیز فنی حریفان، اتفاقات سریالی در حوزه دوپینگ، عدم انگیزه کافی و غیره وجود داشته که هرچه گفتیم گوش شنوایی وجود نداشت و پس از پیگیری های متعدد و تعلل مسیولان ذی ربط بالاخره جلسه فنی با حضور رییس فدراسیون و رییس انجمن تشکیل شد که طی آن ایرادات فنی پذیرفته و قول مساعد در راستای تغییر کادر فنی تا قبل از مسابقات گرند پری گرجستان داده شد.»

این دو جودوکار در ادامه تاکید کردند: « اما 2 روز قبل از اعزام به گرجستان به ما اعلام شد که تغییری در کادر فنی برای مسابقات پارالمپیک اتفاق نخواهد افتاد و تنها قرار است جایگاه سرمربی (حاج یوسف زاده) و رییس انجمن (علیرضا امینی) که همواره به عنوان مربی در تمام مسابقات در کنار تیم حضور دارد، جابجا شود. امینی به هیچ عنوان در اردوها و تمرینات تیم را همراهی نمی کند و هنگامی که این جابجایی با اعتراض ما مواجه شد رییس فدراسیون نابینایان و کم بینایان با عصبانیت اعلام کرد که دیگر نمی خواهد به گرجستان بروید. حتی ادعای او در ارتباط با خاموش بودن گوشی های ما در روز سفر به هیچ عنوان صحت ندارد.»

بنی طبا و نوری می گویند: « آمادگی روانی، آرامش، کیفیت تمرین، کیفیت کوچینگ، انگیزه ورزشکار و ایمان و باور ورزشکار به مربی خود کوچکترین اهمیت و ارزشی برای مسیولان فدراسیون نداشت و تنها چیزی که اهمیت دارد مسایلی است که ذره ای صلاح جودو در آن نبوده و تنها مصلحت اندیشی شخصی حرف اول و آخر را می زند. در این 2 روز که تهمت های زیادی از قبیل خط و نشان کشیدن، خط گرفتن از دیگران و تهدید مسیولان فدراسیون به ما نسبت داده شده است ما را بر آن داشت که ضمن تکذیب تمامی تهمت ها، خواسته خود را سریع و روشن بیان کنیم.»

این دو جودوکار در ادامه بیانیه خود اعلام کردند: «ما سرباز وطن هستیم و برای میهن جان می دهیم و تمامی هم و غممان تبلور اقتدار کشور و مردم شریفمان در حوزه ورزش است بنابراین برای انجام این امر مهم نیاز به ابزاری موثر و حمایتی همه جانبه از طرف مسیولین ذیربط را داریم. کادر فنی فعلی  مانع  کسب مدال ما بوده و باور و اعتقادی از طرف ورزشکاران نسبت به آن وجود ندارد. وظیفه ما کسب مدال طلای پارالمپیک پاریس است و وظیفه مسیولین فراهم کردن بهترین شرایط روحی و روانی و تمرینی برای ورزشکاران است. ما مُصِر به انجام وظیفه خود هستیم و خواهشمندیم مسیولین هم برای انجام این امر مهم اقدامات واجب و لازم را در چارچوب منطقی انجام دهند.»

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش جودوکاران پارالمپیکی به شرکت نکردن در گرند پری گرجستان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش جودوکاران پارالمپیکی به شرکت نکردن در گرند پری گرجستان"، کلیک کنید.