وزیر کار: نرخ فقر در کشور 6.5 میلیون نفر کاهش داشته است

وزیر کار: نرخ فقر در کشور 6.5 میلیون نفر کاهش داشته است

ویکی سلامت/یزد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهید آیت الله رییسی را شخصیتی جامع الاطراف خواند و با اشاره به خدمات وی به کشورمان، گفت: بنا بر گزارش صندوق بین المللی و بانک جهانی نرخ فقر در کشورمان طی این مدت 6.5 میلیون نفر کاهش داشته است.

«سید صولت مرتضوی» شامگاه چهارشنبه در مراسم هفتم شهادت رییس جمهور فقید کشورمان آیت الله رییسی و همراهانش در سانحه سقوط بالگرد که در حسینیه ثارالله یزد برگزار شد، ضمن تسلیت مصیبت وارده به مقام معظم رهبری و مردم شریف کشورمان، گفت: به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی از مردم کشورمان و مردم انقلابی یزد بابت حضور پرشور در مراسم تشیع پیکر این شهدا و مراسم های بزرگداشتی که در سراسر کشور برگزار شده و در حال برگزاری است، تشکر می کنم.

وی در ادامه راجع به شخصیت آیت الله رییسی گفت: باید در این رابطه سال ها سخن گفت، سال ها تحقیق کرد و نوشت و سرایید تا حق مطلب را ادا کنیم.

مرتضوی بهترین توصیف در مورد شهید آیت الله رییسی را از کلام مقام معظم رهبری در دیدار با امیر و نخست وزیر قطر که برای عرض تسلیت به ایران آمده بودند، دانست و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند؛ شخصیتی جامع الاطراف را از دست دادیم، گرچه غم سنگین است ولی امورات کشور با قدرت و قوت بیش از پیش تداوم خواهد یافت.

وی در رابطه با جامع الاطراف بودن آیت الله رییسی گفت: اگر بخواهیم به شخصیت علمی و صلاحیت های فردی سید الشهدای خدمت بپردازیم باید به تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی رجوع کنیم؛ آنگاه که آیت الله رییسی به عنوان یک جوان مومن و انقلابی در کسوت قضاوت برآمدند و از شخصیت هایی بودند که بیشترین احکام قضایی را از امام راحل(ره)  در ماموریت های شدید و سنگین رسیدگی به حقوق عامه، احقاق حقوق مردم و تظلم خواهی از حقوق تضییع شده برخی افراد دریافت کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم برخورداری از علم و عدالت و امیر محض بودن برای قضاوت کردن تاکید کرد و گفت: آیت الله رییسی یک قاضی عادل و عاقل بودند.

وی تعبد، فنای فی الله شدن و خدا و مردم را دیدن و خود را ندیدن را از دیگر ویژگی های شهید آیت الله رییسی خواند و ضمن اشاره به سال ها آشنایی خود با آیت الله رییسی، سلوک فردی ایشان را همه آموز، وقت شناسی اش را مدیر پرور و ذی طلبگی وی الگویی حسنه خواند.

وی به سفرهای خود به همراه آیت الله رییسی به برخی کشورهای آفریقایی در سال گذشته، گفت: 20 ساعت از این سفرها در پرواز سپری شد ولی ایشان از لحظه به لحظه این پروازها نیز بهره می گرفتند و با کارشناسان مختلف جلساتی را در حین پرواز برای رفع مشکلات کشور داشتند.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش به اشک های شبانه آیت الله رییسی اشاره و عنوان کرد: آیت اله رییسی، شخصیتی متعبد و اهل راز و نیاز بود و در هیچ سفری از مستحبات نیز نگذشتند.

وی به ویژگی مدیریت توانمند آیت الله رییسی نیز اشاره و بیان کرد: در سفرهای استانی تمام مشکلات استان ها را احصاء و با راه حل مطرح می کردند و به شدت پیگیر رفع آن ها بودند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تلفات بالای روزانه بحران کرونا، گفت: در حالی موضوع تحریم ها مطرح بود ولی سومین هفته ریاست جمهوری ایشان، واکسن وارد کشور شد و بعد دانش بینانها را در این حوزه فعال کردند به طوری که در بازه زمانی کوتاه مدت به خودکفایی ساخت واکسن کرونا در کشور رسیدیم.

وی با اشاره به بیان مشکل صادرات نفت به دلیل تحریم ها در دولت قبل، گفت: در بازه زمانی کمتر از شش ماه صادرات نفت کشور از مرز یک میلیون بشکه گذشت و تورم کمرشکن در کشور مهار شد.

وی گفت: آیت الله رییسی با دیپلماسی قدرتمند خود توانستند صادرات نفت را تا امروز به بالغ بر 1.7 میلییون بشکه رسانده و ضمن کنترل پایه پولی و مهار تورم، انظباط مالی را در کشور حکمفرما کند.

مرتضوی با اشاره به گزارش صندوق بین المللی و بانک جهانی که از کاهش 6.5 میلیون نفر نرخ فقر در کشورمان خبر می دهد، گفت: در این مدت رشد اقتصادی کشور از نزدیک به صفر و ارقام منفی یک دهه قبل، در بازه ای سه سال به کانال بالای 7 درصد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: طی دو سال پیاپی گذشته تولید گندم در کشورمان از مرز 14 میلیون تن گذشته که 11 میلیون تن آن را دولت، خرید تضمینی می کند.

وی با بیان این که آیت الله رییسی در حوزه دیپلماسی خارجی شمشیر تیز دشمنان را کند و تمام گزینه های روی میز دشمن را به زیر میز فرستاد، گفت: در سیاست خارجی نه تنها جمهوری اسلامی منزوی نشد بلکه با شهادت رییس جمهورمان، در سراسر جهان برایش مراسم برگزار شد و در برخی کشورها سیل جمعیت به راه افتاد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که امروز بالغ بر 95 درصد کشورهای جهان رای به محکومیت رژیم صهیونیستی می دهند، اظهار کرد: امروز ایران را به عنوان الگوی جهان معرفی می کنند و هر کارشناس سیاسی که بخواهد نبرد طوفان الاقصی را تحلیل کند، برنده این نبرد را حماس قهرمان با پشتیبانی نرم جمهوری اسلامی می داند.

 وی به ورود کشورمان طی این سالها در قراردادهای بزرگ بین المللی از جمله گروه شانگهای اشاره و عنوان کرد: زمانی با سخنان وزیر خارجه آمریکا، اقتصاد کشورمان دچار نوسان می شد ولی امروز دیپلماسی کشورمان به دیپلماسی عزت و اقتدار تبدیل شده است.

وی یادآور شد: بالغ بر 60 هیات به نمایندگی از کشورهای مختلف در یک بازه زمانی 48 ساعت بر پیکر مطهر شهدای عزیز ما ادای احترام کردند و بالغ بر 200 شخصیت برجسته جهان در این باره پیام تسلیت صادر کردند.

مرتضوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تاکید آیت الله رییسی بر تکمیل طرح های نیم تمام گذشته، متذکر شد: آیت الله رییسی شخصیتی کم نظیر بود، عاشق مردم و خدمت به مردم بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان در پایان آیت الله رییسی را تابع محض مقام معظم رهبری خواند و گفت: رییس جمهور شهید موکداً تاکید بر پرهیز از اختلاف در جامعه و فراهم نیاوردن بستر ناراحتی مقام معظم رهبری داشتند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر کار: نرخ فقر در کشور 6.5 میلیون نفر کاهش داشته است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر کار: نرخ فقر در کشور 6.5 میلیون نفر کاهش داشته است"، کلیک کنید.