وزیر کشور: 3.5 میلیون رای اولی داریم/ افزایش 20 درصدی حضور مردم در راهپیمایی روزگذشته

وزیر کشور: 3.5 میلیون رای اولی داریم افزایش 20 درصدی حضور مردم در راهپیمایی روزگذشته

وزیر کشور گفت: حضور متراکم و پرشمار مردم حتی در ارزیابی های محافظه کارانه، نشان دهنده 20 درصد افزایش مشارکت در راهپیمایی 22 بهمن است.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت؛ احمد وحیدی، وزیر کشور بعدازظهر امروز دوشنبه 23 بهمن 1402 در تشریح موارد مطرح شده در نشست هم اندیشی با استانداران در وزارت کشور به خبرنگاران گفت: آن چه در 22 بهمن رخ داد، بسیاری از رسانه های خارجی را متعجب کرد. البته از ملت بزرگ ما این حماسه آفرینی ها و شگفتی سازی ها تعجب ندارد.

20 درصد افزایش مشارکت در راهپیمایی 22 بهمن

وحیدی ادامه داد: با عنایت خدا و تمهیدات اندیشیده شده در شورای تامین استان ها و شهرستان ها، این راهپیمایی بدون هیچ گونه حادثه ای برگزار شد.

وی افزود: حضور متراکم و پرشمار مردم حتی در ارزیابی های محافظه کارانه، نشان دهنده 20 درصد افزایش مشارکت در راهپیمایی 22 بهمن است. هرچند که در برخی نقاط تا 70 و 80 درصد افزایش هم به ما گزارش شده است.

وزیر کشور یادآور شد: امیدواریم که در 11 اسفند هم همین اتفاق رخ دهد و تمام تلاش های دشمنان و معاندان تلاش می کنند با یاس آفرینی، مردم ما را از صندوق های رای دور کنند حتماً ناموفق شوند. به ویژه با حضور رای اولی ها که 3 و نیم میلیون نفر هستند، انتخابات پرشوری داشته باشیم.

داوطلبان تا 25 بهمن می توانند درخواست خود را برای جابه جایی حوزه انتخابیه ثبت کنند

وحیدی با یادآوری این که حدود 15 هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند، گفت: 70 درصد از داوطلبان بین 30 تا 50 سال هستند. در این دوره از انتخابات هزار و 100 استاد دانشگاه، 200 پزشک، 400 قاضی و حدود 370 نماینده پیشین مجلس به عنوان داوطلب حضور دارند که با این وضعیت حماسه بزرگی را شاهد خواهیم بود.

وی همچنین از حضور 3.5میلیون رای اولی در انتخابات پیش رو خبر داد.

وزیر کشور درباره جابجایی حوزه های انتخابیه داوطلبان اعلام کرد: داوطلبان تا 25 بهمن می توانند درخواست خود را برای جابه جایی حوزه انتخابیه ثبت کنند و طی 5 روز جواب نهایی را دریافت خواهند کرد. احراز هویت هم به صورت کاملاً الکترونیکی خواهد بود.

وحیدی در پاسخ به پرسشی درباره تبلیغات پیش از موعد برخی از داوطلبان، تصریح کرد: بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، داوطلبان یک هفته اجازه تبلیغات دارند و قبل آن اگر به عنوان داوطلب اقداماتی داشته باشند، تخلف خواهد بود. در استانداری ها و فرمانداری ها و ستاد های انتخاباتی استان ها امکان ثبت گزارشات مردمی درخصوص تخلفات داوطلبان انتخابات وجود دارد.

ادامه دارد …

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر کشور: 3.5 میلیون رای اولی داریم/ افزایش 20 درصدی حضور مردم در راهپیمایی روزگذشته" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر کشور: 3.5 میلیون رای اولی داریم/ افزایش 20 درصدی حضور مردم در راهپیمایی روزگذشته"، کلیک کنید.