وضعیت سد «سقزچی» خوب است/محوطه سایت باستانی «قره حسنلو» تا 6 ماه آینده مسقف می شود

وضعیت سد «سقزچی» خوب است/محوطه سایت باستانی «قره حسنلو» تا 6 ماه آینده مسقف می شود

ویکی سلامت/اردبیل فرماندار شهرستان مرزی نمین گفت: با توجه به تاکید رییس جمهور به پیگیری مشکلات مردم در سال جاری، دستگاه های اجرایی شهرستان تا حصول نتیجه مسایل و مشکلات مردم را پیگیری کنند.

طیب امینی 16 فروردین در گفت و گو با ویکی سلامت اجرای پروژه های نیمه تمام شهرستان نمین را یادآور شد و بیان کرد: در تلاش هستیم نیمه اول سال جاری کلیه پروژه های نیمه تمام به پایان برسد و روسای ادارات روال کار را بر پیگیری قرار دهند و امورات را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار پنجره رصد اشتغال، شهرستان نمین با اشتغال زایی صد در صدی رتبه اول استان را دارد، تصریح کرد: از 17 مورد احیای واحدهای راکد اقتصادی 10 مورد آن در محدوده شهرستان نمین است با احیای این واحد ها حدوداً برای یک هزار نفر اشتغال زایی انجام گرفته است.

فرماندار شهرستان مرزی نمین از اتصال 30 روستای شهرستان نمین به شبکه های مخابراتی و اینترنت پر سرعت در سال گذشته خبر داد و افزود: برای آسفالت راه های مواصلاتی فرعی و اصلی شهرستان مبلغ 280 میلیارد تومان صرف شده است که بی سابقه است.

وی به سرریز شدن سد سقزچی شهرستان نمین  اشاره کرد و گفت: وضعیت سد «سقزچی» خوب است و امسال به دنبال ذخیره سازی رواناب های حاصل از ذوب شدن برف های زمستانی بالادست حوضه آبریز سد مخزنی سقزچی شهرستان نمین، این سد سرریز شد.

امینی با بیان اینکه محوطه «قره حسنلو» در سال جاری ساماندهی می شود، ادامه داد: ساماندهی و محافظت از سایت «قره حسنلو» مطالبه جدی مردم، باستان شناسان و علاقمندان میراث فرهنگی شهرستان نمین است.

وی به مسقف کردن محوطه سایت باستانی «قره حسنلو» تا 6 ماه آینده اشاره کرد و گفت: محوطه «قره حسنلو» به دلیل اینکه مربوط به عصر آهن و دوره اشکانی است مورد توجه باستان شناسان و فعالان این حوزه است.

فرماندار نمین با بیان این که احداث پوشش این محوطه بر اساس نظر و ابلاغیه شورای فنی وزارت میراث فرهنگی و با در نظر گرفتن شرایط فنی لازم در حال انجام است، افزود: عملیات مسقف سازی سایت «قره حسنلو» با مشارکت سرمایه گذار این پروژه اجرا می شود.

این مقام مسیول شهرستان مرزی نمین از راه اندازی اولین موزه آموزش و پرورش در شهرستان نمین خبر داد و مطرح کرد: موزه آموزش و پرورش شهرستان نمین در قدیمی ترین مدرسه استان احداث می شود و تاکنون ساختمان موزه بازسازی شده است.

امینی با بیان اینکه فرهنگسرای نمین و عنبران بعد از چندین سال با اعتبار بالغ بر 21 میلیارد تومان تکمیل و آماده تجهیز است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته قسمت اداری فرهنگسرای شهر نمین مورد بهره برداری قرار گرفت.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت سد «سقزچی» خوب است/محوطه سایت باستانی «قره حسنلو» تا 6 ماه آینده مسقف می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت سد «سقزچی» خوب است/محوطه سایت باستانی «قره حسنلو» تا 6 ماه آینده مسقف می شود"، کلیک کنید.