وضعیت قرمز آلودگی هوا در 2 شهر خوزستان

وضعیت قرمز آلودگی هوا در 2 شهر خوزستان

آفتاب نیوز :

آلودگی هوا در خوزستان در نهمین روز از خردادماه سال 1403 نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

بر همین اساس آلودگی هوا در خوزستان وضعیت هوای 2 شهر از این استان را قرمز و ناسالم برای همه گروه های سنی کرد.

با اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، براساس اندازه گیری ذرات معلق با اندازه 2.5 میکرون، آلودگی هوا در ایستگاه ماهشهر 157 میکروگرم و در ایستگاه هندیجان نیز 153 میکروگرم است که هوای این شهر ها در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه های سنی قرار گرفت.

هوای رامشیر و شوشتر نیز وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های سنی حساس است.

آلودگی هوا در اهواز نیز سبب شد که وضعیت هوای این شهر نارنجی و ناسالم برای گروه های سنی حساس شود.

هوا در آبادان، امیدیه، اندیمشک، بهبهان، حمیدیه، خرمشهر، دزفول، رامهرمز و شادگان هم زرد و قابل قبول است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک (سبز)، از 51 تا 100 هوا قابل قبول (زرد)، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها (قرمز)، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم (بنفش) و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک (قهوه ای) است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت قرمز آلودگی هوا در 2 شهر خوزستان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت قرمز آلودگی هوا در 2 شهر خوزستان"، کلیک کنید.