پارلمان ارمنستان برای برکناری نخست وزیر جلسه ویژه تشکیل می دهد

پارلمان ارمنستان برای برکناری نخست وزیر جلسه ویژه تشکیل می دهد

با ادامۀ اعتراضات در پایتخت ارمنستان، رییس مجلس ملی این کشور دستور تشکیل جلسه فوق العاده پارلمان در تاریخ 17 ژوین برای بررسی درخواست استعفای نخست وزیر را صادر کرده است.

به گزارش ویکی سلامت، جلسه ویژه پارلمان ارمنستان با درخواست «استعفای دولت» برگزار خواهد شد. سرویس مطبوعاتی مجلس ملی ارمنستان اعلام کرد: این تصمیم توسط آلن سیمونیان، رییس پارلمان ارمنستان امضا شد.

جلسه فوق العاده 17 ژوین (27 خرداد) ساعت 18:30 به وقت برگزار می شود.

باگرات گالستانیان، اسقف اعظم و رهبر جنبش اپوزیسیون ارمنستان گفته است که اپوزیسیون روند استیضاح نیکول پاشینیان، نخست وزیر را در پارلمان آغاز خواهد کرد و از معترضان خواست بیرون از ساختمان قانونگذاری ارمنستان از این تصمیم حمایت کنند.

معترضان از روز دوشنبه، در اعتراض به ارایه امتیازات ارضی دولت پاشینیان به جمهوری آذربایجان، با برپایی چادر در خیابان اصلی مقابل پارلمان ارمنستان تحصن کرده اند. گالستانیان یک روز پس از فراخوانی تظاهرات چهار روزه بی وقفه در ایروان به خبرنگاران گفت: «این اولین گام از روند عدم اعتماد یا اولین گام روند استیضاح است.»

بر اساس قانون اساسی ارمنستان، حداقل یک سوم قانونگذاران می توانند به نخست وزیر در پارلمان رای عدم اعتماد بدهند، مشروط بر اینکه نامزدی را که جایگزین می شود، معرفی کنند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پارلمان ارمنستان برای برکناری نخست وزیر جلسه ویژه تشکیل می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پارلمان ارمنستان برای برکناری نخست وزیر جلسه ویژه تشکیل می دهد"، کلیک کنید.