پیشرفت 20 درصدی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در مرکز لرستان

پیشرفت 20 درصدی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در مرکز لرستان

ویکی سلامت/لرستان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از پیشرفت 20 درصدی پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در شهر خرم آباد خبر داد.

مجتبی صارمی بیست و ششم خرداد با اشاره به اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در استان گفت: این پروژه با هدف ایجاد توازن همگون بین اینترنت بر بستر شبکه ثابت و سیار ، افزایش ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت و نیز ایجاد زیرساخت لازم برای گذار از نسل چهارم تلفن همراه به نسل های بالاتر در استان در حال اجراست.

وی ادامه داد: بنا به ابلاغ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، یکی از اپراتورها عهده دار عملیاتی کردن پروژه در 9 شهر الیگودرز، ازنا، دورود، خرم آباد، الشتر، بروجرد، کوهدشت، نورآباد و پلدختر بوده و مابقی شهرهای استان به شرکت مخابرات منطقه لرستان واگذار شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: عملیات حفاری و نصب میکروداکت در شهرهای دورود، ازنا و پلدختر خاتمه یافته است.

این مسیول تصریح کرد: در خرم آباد 9 کیلومتر، پلدختر 46 کیلومتر، ازنا 14 کیلومتر، الیگودرز 9 کیلومتر و دورود 35 کیلومتر شوتینگ فیبر انجام شده است.

صارمی از شروع واگذاری سرویس اینترنت پر سرعت بر بستر فیبر نوری در منطقه قاضی آباد خرم آباد خبر داد و افزود : حجم حفاری پروژه در شهر خرم آباد، قریب به 250 کیلومتر برآورد شده که تاکنون 46 کیلومتر آن انجام و 614 FAT و14 عدد کابینت ODC و یک عدد OLT نیز نصب شده است.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشرفت 20 درصدی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در مرکز لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشرفت 20 درصدی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در مرکز لرستان"، کلیک کنید.