چرا سربازان شوروی در افغانستان گلوله های خود را می جوشاندند؟

چرا سربازان شوروی در افغانستان گلوله های خود را می جوشاندند؟

به گزارش ویکی سلامت، در آن دوران کیفیت زندگی سربازانی که از شوروی برای جنگ به افغانستان فرستاده می شدند، کاملا با کیفیت زندگی سربازان آمریکایی اعزام شده در قرن 21 متفاوت بود.

به نقل از یورونیوز، به همین دلیل سربازان شوروی از موضوعات متعددی شکایت داشتند که یکی از آنها جیره غذایی شان بود. مشکلی که باعث شد آنها به جوشاندن مهمات روی بیاورند؛ البته نه برای خوردنشان.

ماجرا از این قرار است که سربازان شوروی حاضر در افغانستان که مایل نبودند جیره های کنسرو شدۀ روسی را بخورند، برای تامین مواد غذایی مورد نیازشان به بازارهای محلی افغان ها روی آورده بودند.

در این بازارها علاوه بر غذا، دیگر لوازم مورد نیاز سربازان روس هم وجود داشت که در واقع توسط افسران فاسد برای کسب کمی پول به بازرگانان افغان فروخته شده بود.

بازرگانان افغان نیز علاقمند به داد و ستد در ازای دریافت گلوله های شوروی بودند؛ این مهمات درنهایت از مسیر همین بازرگانان به دست مجاهدان افغان می رسید که در آنسوی جبهه در حال نبرد با ارتش سرخ بودند.

به این ترتیب سربازان اتحاد جماهیر شوروی می دانستند که هر گلوله ای که آنها در ازای دریافت غذا و لباس به بازرگانان افغان می دهند، در آینده ممکن است برای کشتن یکی از همقطارانشان استفاده شود.

سربازان شوروی برای حل این مشکل چاره ای یافته بودند و برای جلوگیری از تسلیح دشمن، مهمات را قبل از داد و ستد با بازرگانان افغان می جوشاندند تا به این ترتیب گلوله ها را از کار بیندازند آنهم بدون آنکه اثری و ردی از این خرابکاری خود بجا بگذارند.

با این وجود به نظر می رسد چهار تا پنج ساعت جوشاندن هم تاثیری بر گلوله ها نمی گذاشته است؛ زیرا مهمات مدرن شوروی روکش داشتند و در ساخت آنها از پرایمرهایی با قدرت تحمل حرارت بسیار بالا استفاده می شد که آن ها را در برابر جوشاندن نیز مقاوم می کرد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا سربازان شوروی در افغانستان گلوله های خود را می جوشاندند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا سربازان شوروی در افغانستان گلوله های خود را می جوشاندند؟"، کلیک کنید.