ژانگ ییمو 2 جایزه با هم می گیرد/ ساخت یک فیلم در سال

ژانگ ییمو 2 جایزه با هم می گیرد/ ساخت یک فیلم در سال

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت،ژانگ ییمو کارگردان کهنه کار چینی قرار است روز یکشنبه 2 بار در مراسم جوایز فیلم آسیایی (AFA) تجلیل شود. وی جایزه یک عمر دستاورد و یک جایزه جداگانه برای کارگردانی پرفروش ترین فیلم آسیایی سال 2023 را دریافت می کند.

برگزار کنندگان این جایزه در این مورد گفتند: این 2 جایزه نه تنها گواهی بر موفقیت های خارق العاده ژانگ هستند، بلکه تجلیلی از موفقیت های مستمر او نیز محسوب می شوند، زیرا وی برنده جایزه مشارکت فیلم آسیایی در چهارمین دوره جوایز در سال 2010 و برنده جایزه بهترین کارگردانی در پانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی در سال 2021 برای فیلم «یک لحظه» است.

ژانگ هم گفت: خودم را بسیار خوش شانس می دانم که فیلمسازی را به عنوان حرفه زندگی ام انتخاب کردم. با بیش از 4 دهه فعالیت در این صنعت، از همه کسانی که از فیلم هایم قدردانی می کنند سپاسگزارم و به یادگیری ادامه خواهم داد و برای پیشی گرفتن از خودم تلاش خواهم کرد. امیدوارم بهترین فیلم من فیلم بعدی من باشد.

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت به نقل از ورایتی،داستان «رودخانه کاملا سرخ» که در دوران سلسله سانگ سانگ می گذرد با لحنی بین رمز و راز و کمدی درباره 2 سرباز است که پس از کشف قاتل یک پیام آور از سلسله رقیب، درگیر توطیه می شوند. این فیلم ژانویه سال پیش اکران شد و به فروش جهانی 667 میلیون دلار دست پیدا کرد و موفق ترین فیلم آسیایی سال گذشته و هشتمین فیلم پرفروش سراسر جهان بدل شد.

ژانگ به تازگی در جشنواره بین المللی فیلم توکیو جایزه گرفته و در دسامبر هم در سینه آسیا جایزه دستاورد گیشه را دریافت کرد.

این کارگردان سرشناس چینی گفت در بخش آخر زندگی حرفه ای اش، قصد دارد از بازیگری، فیلمنامه نویسی یا تولید پرهیز کند و تنها بر کارگردانی تمرکز کند تا بتواند سالی یک فیلم بسازد. پس از ساخت «رودخانه کاملا سرخ»، دو فیلم دیگر از ژانگ اکران شده که شامل «زیر نور» در شانگهای و درام کمدی قانونی «مقاله 20» است و این دومی ماه گذشته اکران شد و در هفته سوم خود در صدر جدول باکس آفیس سرزمین اصلی چین قرار گرفت و تاکنون 320 میلیون دلار فروخته است.

ژانگ که کارش را به عنوان فیلمبردار شروع کرد، اولین کارگردانی خود را با «ذرت سرخ» انجام داد و برنده خرس طلایی جشنواره فیلم برلین شد.

فیلم های او از سال 1988 تا 1999 بیشتر بر زندگی روستایی متمرکز بودند و شامل «جو دوو»، «فانوس قرمز را برافراز»، «داستان کیو جو»، «برای زندگی»، «نه یکی کمتر» و «مادر و پدر من» بودند.

با شروع صنعتی شدن صنعت سینمای چین در سال 2000، ژانگ به پرده های بزرگ جلایی دیگر داد و «قهرمان»، «خانه خنجرهای پران» و «نفرین گل طلایی» را ساخت.

پس از این دوره، تولیدات او تغییر کرده و رنگ و بویی دیگر گرفته که درام صمیمی «زیر درخت زالزالک»، اکشن انگلیسی زبان «دیوار بزرگ»، درام انقلاب فرهنگی «یک لحظه» و فیلم مهیج جاسوسی «صخره نوردان» از جمله آنها هستند.

جوایز فیلم آسیایی روز یکشنبه در هنگ کنگ برگزار می شود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ژانگ ییمو 2 جایزه با هم می گیرد/ ساخت یک فیلم در سال" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ژانگ ییمو 2 جایزه با هم می گیرد/ ساخت یک فیلم در سال"، کلیک کنید.