کاهش 2.9 درصدی طرح شکایت در دیوان عدالت اداری – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

کاهش 2.9 درصدی طرح شکایت در دیوان عدالت اداری - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، عملکرد دیوان عدالت اداری در سال 1402 در حوزه های مختلف همراه با اهتمام در راستای تحقق اهداف پیشگیرانه بوده است که معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش در جهت کاهش شکل گیری دعاوی و در نتیجه کاهش اطاله دادرسی، سلامت اداری در دستگاه های اجرایی کشور و اصلاح فرآیندهای اداری که در نهایت منجر به تسهیل و برقراری سلامت اداری می شود اقداماتی را برنامه ریزی و اجرا کرده است.

برگزاری 65 جلسه در 21 کارگروه تخصصی با دستگاه های اجرایی و سازمان های پر شکایت، تبیین و معرفی تبصره 4 ماده 16 قانون دیوان، رصد پرونده های کثیرالشاکی، پربسامد و پرتکرار، انتقال دانش قضایی دیوان به دستگاه های اجرایی، برگزاری نشست های تحلیل و آسیب شناسی با مراجع علمی و دانشگاهی برخی از اقدامات این معاونت است.

طبق داده های آماری در سال 1400 در مجموع 175 هزار و 112 پرونده در دیوان طرح شده بود که در سال 1401 این عدد به 170 هزار و 776 پرونده رسیده و با ادامه تلاش مدیران و کارکنان خدوم دیوان این عدد در سال 1402 به 165 هزار و 774 پرونده رسیده است که نشان می دهد در سال 1401 کاهش 2.48 درصدی و در سال 1402 شاهد کاهش 2.93 درصدی طرح شکایت در دیوان عدالت اداری بوده ایم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 2.9 درصدی طرح شکایت در دیوان عدالت اداری – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 2.9 درصدی طرح شکایت در دیوان عدالت اداری – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.