کنگره 2500 شهید امدادگر کشور برگزار می شود – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

کنگره 2500 شهید امدادگر کشور برگزار می شود - خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ویکی سلامت، یعقوب سلیمانی بعدازظهر پنجشنبه در یادواره 32 شهید امدادگر استان اردبیل در سالن ولایت این شهر اظهار کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر نیز مانند شهدای دوران دفاع مقدس شاخص های شهدایی دارند.

وی خاطرشان کرد: شهدای امدادگر ما جز افراد مظلوم این جامعه به شمار می روند و مظلوم و مهجور مانده اند به همین دلیل در تلاش بودیم به دلیل نوعدوستی با این افراد یادواره های استانی شهدای هلال احمر را برگزار کنیم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر بیان کرد: در حال برنامه ریزی برای برگزاری کنگره 2500 شهید امدادگر در کشور هستیم تا بتوانیم به این بهانه قدردان آنها باشیم.

سلیمانی با بیان اینکه استان اردبیل به عنوان سومین استان اقدام به برگزاری یادواره شهدا کرده است، گفت: این اقدامات خوب قرار شد همزمان با هفته هلال احمر اجرایی شود به طوری روز اول هفته هلال احمر را روز «طلایه داران و تجلیل و تقدیر از شهدا» قرار داده ایم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه شهدای امدادگر بسیار مظلوم واقع شده اند اما معنای ایثار را به همه نشان دادند، تصریح کرد: ایثار به معنای اقدامات امدادگران ما و نوجوانانی مانند مرحمت بالازاده هستند که برای دفاع از خاک و میهن خود به وجود سن کم به جبهه های نبرد با دشمن می رود.

سلیمانی با اشاره به اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر و مشارکت آنان در کمک به همنوعان خود گفت: بیش از 160 میلیارد تومان پول نقد توسط مردم ما برای کمک به مردم غزه جمع شد.

وی افزود: همچنین 67 میلیارد کمک نقدی و غیرنقدی در سیل های اخیر کشورخودمان توسط مردم به هلال احمر اهدا شد و اینها همه نگاه فداکاری است و باید ترویج داده شود و باید بگویم که مشارکت مردم در حوادث با هلال احمر بی نظیر است.

سلیمانی با بیان اینکه داوطلبان در سراسر کشور به معنای واقعی کلمه ایثارگر هستند و از جان خود می گذرند تا مردم را نجات دهند، اظهار کرد: دستگیری از نیازمندان، خدمت رسانی به محرومین، دوستی، برادری و اخوت، استقامت، ایستادگی، خدمت صادقانه از ویژگی بارز شهدا است.

وی و گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر همچون شهدا هنگام حضور در صحنه های امدادرسانی خود را نمی بینند و به دنبال این هستند دیگران را نجات دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنگره 2500 شهید امدادگر کشور برگزار می شود – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنگره 2500 شهید امدادگر کشور برگزار می شود – خبرگزاری ویکی سلامت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.