گرمای طاقت‌فرسا در ژاپن – ویکی سلامت

گرمای طاقت‌فرسا در ژاپن - ویکی سلامت

در پی پیش‌بینی موج گرمای شدید تابستانی در غرب و شرق ژاپن امروز (جمعه) برای ۲۱ استان این کشور هشدار گرمازدگی اعلام شده است.

به گزارش ویکی سلامت، سازمان هواشناسی ژاپن می‌گوید انتظار می‌رود دمای هوا افزایش یابد زیرا یک سامانه پرفشار بر فراز اقیانوس آرام، بخش بزرگی از غرب و شرق ژاپن را در بر خواهد گرفت.

تاکنون تعداد فزاینده‌ای از موارد گرمازدگی در بیمارستان‌های سراسر این کشور گزارش شده است.

بنابر اعلام پلیس محلی، گرمای فصل بارانی در استان «اویتا» واقع در جنوب غرب این کشور باعث شد زن سالخورده‌ای حین کار در مزرعه در ساعات ظهر دچار علائم شدید گرمازدگی شد و به رغم انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

مقامات از مردم می‌خواهند که از ورزش کردن در فضای باز یا در اماکن سرپوشیده بدون تهویه خودداری کنند.

به گزارش شینهوا، همچنین به مردم توصیه می‌شود از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنند، در استفاده از تهویه در خانه و نوشیدن آب به صورت منظم حتی اگر احساس تشنگی نمی‌کنند، اهمال نداشته باشند.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرمای طاقت‌فرسا در ژاپن – ویکی سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرمای طاقت‌فرسا در ژاپن – ویکی سلامت"، کلیک کنید.