گزینه های ایرانی هدایت پرسپولیس را بشناسید

گزینه های ایرانی هدایت پرسپولیس را بشناسید

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت؛ پرسپولیس حالا پس از چند ماه دوباره یک شرایط مشابه را تجربه می کند. درست بعد از تساوی پرسپولیس برابر مس رفسنجان در دور رفت، یحیی گل محمدی از سمت خود استعفا داد و بعد از اینکه مدیران پرسپولیس نتوانستند یحیی را از این تصمیم منصرف کنند، پرسپولیس در راه پیچ در پیچ و سخت انتخاب سرمربی جدید افتاد.

به نقل از ورزش سه سرخ ها پس از مطرح شدن اسامی زیاد و به بن بست خوردن در چند مرحله مذاکره با برانکو، سرانجام اوسمار ویرا برزیلی، دستیار یحیی را به عنوان سرمربی تا پایان فصل انتخاب کردند. انتخاب اوسمار با انتقادات شدید هواداران همراه بود و باخت این مربی برزیلی در شروع راه برابر آلومینیوم اراک آتش انتقادات را تندتر کرد.

با این حال تیم تحت هدایت اوسمار با اضافه شدن ستاره هایی مثل عیسی آل کثیر، عبدالکریم حسن و اوستون ارونوف جان تازه ای گرفت و کسب نتایج خوب با ارایه بازی های هجومی باعث شد صدای فریاد زدن نام اوسمار به مرور به بخشی از تشویق سکوهای قرمزپوش تبدیل شود.

پرسپولیس کورس سخت قهرمانی را از استقلال برد و کامبک فوق العاده این تیم برابر استقلال خوزستان و رسیدن به صدر جدول برای همیشه در ذهن هواداران فوتبال در ایران نقش بست و یادگاری اوسمار برای پرسپولیس خواهد بود.

با این حال چند روز پس از جشن پرسپولیسی ها خبر بازنگشتن اوسمار به ایران رنگ جدی تری به خود گرفت و با خداحافظی رسمی این سرمربی بعد از کسب جام قهرمانی، مدیران پرسپولیس را به روزهای سخت زمستان گذشته برای انتخاب سرمربی برگرداند.

در حال حاضر پس از اینکه گفته می شود پرسپولیس با دراگان اسکوچیچ، سرمربی اسبق تیم ملی به توافق مالی دست نیافته، بحث گزینه های ایرانی نیز برای نیمکت پرسپولیس مطرح شده است.

علی دایی، مهدی مهدوی کیا، مهدی تارتار و مجتبی حسینی گزینه های ایرانی و پرسپولیسی برای هدایت این تیم هستند. علی دایی پیش تر پرسپولیس را در مسیر قهرمانی های جام حذفی هدایت می کرد و حالا سال هاست از فوتبال دور شده است . تارتار، حسینی و مهدوی کیا نیز جزء نسل جدید مربیگری در ایران هستند که البته مهدوی کیا در فوتبال پایه مربیگری کرده است. همچنین شاید بشود نام محمد ربیعی را نیز به این جمع اضافه کرد که در فصل های اخیر تیم های خوبی ساخته و روانه مسابقات کرده است.

با این حال آنطور که از بررسی نظرات و صفحات مجازی هواداران پرسپولیس مشخص است، آنها موضع سفت و سختی برای انتخاب سرمربی موفق خارجی دارند و احتمالا جدی شدن نام هر یک از گزینه های ایرانی با اعتراض گروهی از هواداران پرسپولیس همراه خواهد بود.

یحیی گل محمدی آخرین سرمربی ایرانی و موفق پرسپولیس است که سال های پرافتخاری با تیمش داشت و ادامه دهنده راه برانکو شد اما شاید در این مقطع هیچ سرمربی ایرانی ای همچون یحیی با استقبال آنچنانی مواجه نشود.

تیمی که طی هشت فصل اخیر مدعی اصلی قهرمانی بوده حالا در پیچ تاریخی مهمی قرار گرفته و بلندتر بودن صدای هواداران با توجه به گستردگی فضای مجازی در این دوره می تواند تاثیر زیادی در تصمیمات و مسیر مذاکرات مدیران پرسپولیس داشته باشد.

حال باید دید طی روزهای آینده کدام سرمربی به عنوان گزینه جدی هدایت پرسپولیس مطرح خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزینه های ایرانی هدایت پرسپولیس را بشناسید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزینه های ایرانی هدایت پرسپولیس را بشناسید"، کلیک کنید.