گندمکاران حتما بخوانند/ قیمت جدید گندم اعلام شد

گندمکاران حتما بخوانند/ قیمت جدید گندم اعلام شد

به گزارش خبرگزاری ویکی سلامت، این قیمت همچنان به روال قبلی باقی مانده است. در حالی که در کرمانشاه خرید تضمینی 138 هزار تن گندم مشخص شده است.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: قیمت گندم امروز 23 خرداد 1403 همچنان به روال قبلی باقی مانده است. قیمت گندم معمولی 17 هزار و 500 تومان و قیمت گندم دوروم 18 هزار تومان اعلام شده است. با توجه به اینکه میزان خرید تضمینی گندم در سال زراعی گذشته 10 میلیون و 400 هزار تومان بود، امسال میزان خرید تضمینی گندم 13.5 میلیون تن پیش بینی می شود. این در حالی است که خرید تضمینی گندم در کرمانشاه 138 هزار تن مشخص شده است.

علی ملکشاهی، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه، از خرید تضمینی حدود 138 هزار تن گندم در استان خبر داد و گفت: نگرانی ای بابت پرداخت پول کشاورزان وجود ندارد. امسال خرید تضمینی گندم از مناطق گرمسیری استان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

او میزان گندمی که تاکنون از کشاورزان خریداری شده را 138 هزار و 600 تن اعلام کرد و گفت: حدود 107 هزار تن از این میزان گندم دوروم و مابقی گندم معمولی است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عمده گندم خریداری شده مربوط به مناطق گرمسیری استان بوده، از رشد 14 درصدی خرید گندم از مناطق گرمسیری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و ابراز امیدواری کرد، در سایر نقاط استان نیز افزایش خرید تضمینی گندم را شاهد باشیم.

ملکشاهی میزان پولی را که باید بابت خرید این میزان گندم به کشاورزان استان پرداخت شود 2.2 همت اعلام کرد و افزود: تاکنون بخش کمی از این میزان پرداخت شده و مابقی نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

مطالعه بیشتر: قیمت گندم امروز 16 خرداد 1403/ مطالبات گندمکاران هفته آینده پرداخت می شود؟

او با بیان اینکه نگرانی ای بابت پرداخت پول کشاورزان وجود ندارد خاطرنشان کرد: پیگیری های جدی ای انجام دادیم که پرداخت پول کشاورزان کرمانشاه به تاخیر نیفتد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه در ادامه از میزان مناسب خرید تضمینی گندم استان کرمانشاه در سال گذشته نیز یاد کرد که با ثبت 806 هزار تن خرید، جایگاه چهارم کشور را داشتیم.

ملکشاهی ابراز امیدواری کرد با بارش های مناسبی که امسال رخ داد رشد خرید تضمینی گندم در استان را نسبت به سال گذشته شاهد باشیم.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گندمکاران حتما بخوانند/ قیمت جدید گندم اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گندمکاران حتما بخوانند/ قیمت جدید گندم اعلام شد"، کلیک کنید.