یک ویتامین مهم برای پیشگیری از دیابت

یک ویتامین مهم برای پیشگیری از دیابت

به گزارش ویکی سلامت، مکمل های ویتامین D معمولاً برای محافظت در برابر پوکی استخوان و شکستگی استفاده می شوند، اما تحقیقات اخیر مزایای دیگر این ویتامین را برمی شمارد و اثبات می کند که مصرف ویتامین D در افراد مبتلا به پیش دیابت، احتمال ابتلای کامل به دیابت را کم می کند.

افراد مبتلا به پیش دیابت، قند خون بالاتر از حد نرمال دارند اما این میزان به قدری بالا نیست که به عنوان دیابت نوع 2 تشخیص داده شود. خبر خوب این است که افراد مبتلا به پیش دیابت هنوز هم می توانند از ابتلا به دیابت نوع 2 جلوگیری کرده یا آن را به تاخیر بیندازند؛ طی سه کارآزمایی بالینی، محققان دریافتند که مکمل های ویتامین D در کاهش خطر پیشرفت پیش دیابت به دیابت نوع 2 موثر هستند. یک بررسی سیستمیک و متاآنالیز جدید نشان داده است که مصرف کافی ویتامین D در افراد مبتلا به پیش دیابت، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 15 درصد کاهش می دهد و در طی سه سال، فقط کمتر از 23 درصد از بیماران موردمطالعه که از ویتامین D استفاده می کردند، به دیابت مبتلا شدند.

بنا به گفته محققان، 374 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به پیش دیابت هستند و این یافته ها نشان می دهد که مصرف ویتامین D می تواند دیابت را حداقل در 10 میلیون نفر از آنها به تاخیر بیندازد.

با وجود اینکه هیچ مکملی جایگزین سبک زندگی سالم، رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم نیست، اما این پژوهش نشان داد که اگر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستید، ویتامین D در کاهش خطر ابتلا به این بیماری اثربخشی قابل قبولی دارد. اما این موضوع بدین معنا نیست که یک قرص بخورید و رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه را کنار بگذارید.

دیابت نوع 2 زمانی ایجاد می شود که سلول های بدن دیگر به هورمون انسولین پاسخ مناسبی نمی دهند. انسولین در انتقال قندها از غذا به سلول ها کمک می کند تا به عنوان انرژی مورد استفاده قرار گیرد. در این شرایط، سطح قند خون به طور مزمن بالا می ماند و به مرور زمان می تواند به رگ های خونی آسیب برساند و منجر به بیماری های قلبی، کلیوی و چشمی و دیگر مشکلات جسمی شود.

منابع: medicalnewstoday، upi

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک ویتامین مهم برای پیشگیری از دیابت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک ویتامین مهم برای پیشگیری از دیابت"، کلیک کنید.