یک پیش بینی از وضعیت بورس تهران / جولان ناامیدی ادامه دارد؟

یک پیش بینی از وضعیت بورس تهران / جولان ناامیدی ادامه دارد؟

به گزارش خبگزاری ویکی سلامت، در پایان معاملات روز ابتدایی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه ای با افت سنگین 0.89 درصدی، معادل 18 هزار و 519 واحد از ارتفاع این شاخص، در ارتفاع دو میلیون و 60 هزار و 19 واحدی قرار گرفت.

کاهش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم وزن، به عنوان نشان دهنده روند عمومی قیمت شرکت های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم وزن با کاهش 0.86 درصدی (معادل 6 هزار و 252 واحد)، در پله 721 هزار واحدی قرار گرفت. شاخص کل فرابورس نیز با کاهش 251 واحدی، در سطح 24 هزار و 617 واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی) را در روز شنبه، چهار هزار و 58 میلیارد تومان نشان می داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات اولین روز هفته را هم 7.1 میلیارد برگه سهم نشان می دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آن ها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز شنبه بورس، خبر از خروج 321 میلیارد و 900 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی می دهد.

پیش بینی بورس یکشنبه

بیش از 80 درصد تابلوهای بورسی در پایان معاملات روز شنبه، در سوی سرخ دامنه نوسان خود ایستادند. بر خلاف روزهای گذشته که تراکم نمادها در بازه صفر تا منفی یک بود، این بار بخش عمده سهام منفی بازار بین دو تا سه درصد کاهش را تجربه کردند. 

از سوی مقابل اما ارزش سفارش های پنج خط اول خرید در سهام، حق تقدم ها و صندوق های سهامی با اختلاف معناداری بیش از ارزش سفارش های سمت فروش بود. این موضوع نشان از آن دارد که بازار در قیمت های فعلی، خریداران بالقوه ای دارد اما قرارگیری ارزش معاملات در سطوح پایین تر از چهار هزار میلیارد تومان در کنار ریسک هایی که بر بازار سهام سایه افکنده است، اجازه حرکت را به بازار نمی دهد.

از این رو، کارشناسان معتقدند بعید به نظر می رسد جو رکودی بازار به یک باره در بازار روز یکشنبه عوض شود. بنابراین روند نزولی بازار طی پنج روز معاملاتی اخیر ادامه دار خواهد بود.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک پیش بینی از وضعیت بورس تهران / جولان ناامیدی ادامه دارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک پیش بینی از وضعیت بورس تهران / جولان ناامیدی ادامه دارد؟"، کلیک کنید.