15 اختراع عجیب وغریب تاریخ! – خبرگزاری ویکی سلامت

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

بهترین اختراعات بشر راه حل هایی را به شیوه ای اثربخش برای مشکلات بشر ارایه کرده اند. با این حال گهگاه شاهد اختراعاتی هستیم که به عجیب وغریب ترین حالت ممکن راه حلی برای یک مشکل عرضه می کنند یا سعی می کنند مشکلاتی را حل کنند که اصلاً وجود ندارند!

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ویکی سلامت، بهترین اختراعات بشر به شیوه ای اثربخش و با کمی سَبک وسیاق خاص خود، راه حل هایی را برای مشکلات بشر ارایه کرده اند. با این حال همیشه اینگونه نیست و شاهد اختراعاتی هستیم که نسبتاً عجیب به نظر می رسند؛ نوآوری هایی که یا سعی می کنند مشکلاتی را حل کنند که اصلاً وجود ندارند و یا می خواهند به عجیب وغریب ترین حالت ممکن راه حلی برای یک مشکل عرضه کنند.

در این گزارش با 15 خلاقیت کاملا عجیب وغریب از گوش های گربه ای قابل کنترل با مغز گرفته تا لاستیک های درخشان خودرو و انواع کلاه ها آشنا می شویم:

1-    نِکومینی
مخترعان ژاپنی در سال 2011، فناوری ژاپنی را با نوعی لباس فانتزی شبیه حیوانات ترکیب کردند. «Necomini» «نکومینی» دستگاه ابداعی با گوش های گربه ای استکه توسط امواج مغزی کاربر کنترل می شود! وقتی کاربر تمرکز می کند، گوش های دستگاه بالا می آیند و هنگامی که گوش ها می افتند، نشان می دهد کاربر در حالت ریلکسیشن قرار گرفته است!
با وجود عجیب بودن این اختراع، این گجت هنوز در بین بدل پوشان (کازپلی ها)، محبوب و در ژاپن (با قیمت حدود 90 پوند) قابل خرید است.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

2-    خودروی تک چرخ 
خودرو و موتورسیکلت ها احتمالاً یکی از محبوب ترین اختراعات تمام دوران هستند. اما اگر اختراع «داینسفر» «Dynasphere» کمی محبوبیت پیدا می کرد، همه چیز می توانست بسیار متفاوت تر باشد! داینسفر می توانست به سرعت 48 کیلومتر در ساعت برسد و از یک موتور بنزینی یا یک موتور برقی نیرو می گرفت.
این تله مرگ موتوری با ارتفاع سه متری، جدای از مسایل ایمنی آشکار، چندان کاربردی نبود. راندن دشواری داشت و در صورت ترمز شدید یا شتاب گرفتن، راننده در داخل چرخ غلت می خورد.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

3-    توماتان 
تا کنون رویای رباتی را داشته اید که به شما گوجه فرنگی بدهد؟ خوب، بیشترمان می توانیم چنین تصوری داشته باشیم.
شرکت آب میوه سازی کاگومه در ژاپن دستگاه منحصربه فردی را به عنوان ابزاری برای خوردن گوجه فرنگی در حین دویدن در ماراتن ابداع کرد! متاسفانه این نمونه اولیه فقط برای اهداف تبلیغاتی ساخته شد و در حال حاضر برای خرید در دسترس نیست. شرمنده!

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

4-    لاستیک های درخشان
در دهه 1960 شرکت تایر سازی «گود یر» «Goodyear» ایده جالبی داشت. چرا تایر هایی تولید نکند که بدرخشند؟ تایرها از پلاستیکی مصنوعی ساخته شده بودند و با لامپ های نصب شده در داخل چرخ روشن می شدند و باعث می شد کل تایر به خوبی بدرخشد.
ایده، ارایه طیف وسیعی از رنگ ها بود، اما اگرچه لاستیک ها در تاریکی شگفت انگیز به نظر می رسیدند وقتی خیس می شدند عملکرد ضعیفی از خود نشان می دادند. همچنین در صورت ترمز شدید، این لاستیک های درخشان زودتر خراب می شدند و از نظر ایمنی ایده آل نبودند؛ به همین دلیل این ایده کنار گذاشته شد.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!
5-    کلاه حساسیت فصلی 
«کنجی کاواکامی» «Kenji Kawakami» غول دنیای اختراعات عجیب و غریب است. او کلمه «Chindogu» را که به عنوان «ابزار های عجیب و غریب» ترجمه می شود، ابداع و صد ها مورد از این موارد عجیب و غریب و پوچ را اختراع کرده است! اینها شامل چتر های کوچک برای کفش شما، قیف قطره چشم و دستکش ارتش سوییس است.
او کلاهی را به نام کلاه حساسیت فصلی ابداع کرد که برای مبارزه با عطسه مداوم ناشی از آلرژی بیماری به طور مداوم دستمال کاغذی عرضه می کند. راه حلی نا زیبا برای یک مشکل قدیمی، اما با این وجود، خودش راه حلی است.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!
6-    عینک در حالت درازکش
عینک مطالعه «هاملین» «Hamlin» به کاربر اجازه می دهد در حالی که دراز کشیده است کتاب بخواند. با استفاده از سیستمی از آینه ها مانند پریسکوپ، کاربر می توانست با زاویه 45 درجه صفحه کتاب را مشاهده کند. 

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

7-    گربه ماشینی میو کُن
آیا می خواهید بدون داشتن یک گربه واقعی، از تمام مزایای داشتن این حیوان خانگی بهره مند شوید؟ خب، حتی این اختراع بیهوده توسعه یافته در ژاپن در دهه 1960 نیز به شما پیشنهاد نمی شود.
این دستگاه اگرچه برای ترساندن موش ها طراحی شده بود، اما موفق به فریب این جوندگان نمی شد. ماشین میوکن در پایان یک روز طولانی نیز قادر به در آغوش گرفتن صاحبش نبود. شاید تنها نکته مثبت این گربه ماشینی میو کن، جویده و پاره نشدن مبل ها و نیاوردن حیوانات کوچک مرده را به خانه باشد.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!
8-    بالش چُرت
بالش چُرت اصلی که توسط شرکت «اوستریچ پیلو» «Ostrichpillow» ساخته شد، به طرز باشکوهی احمقانه بود! به شما امکان داد با خیال راحت روی میز چرت بزنید، نور و سر و صدا را مسدود کنید، سر خود را بالشتک تیکه داده و به راحتی از طریق بینی یا دهان نفس بکشید.
تنها مشکل این است که ممکن است همکارانتان در یک جلسه مهم کاری، از شنیدن صدای خروپف شما خوشحال نشده و خودتان نیز آن قدر راحت باشید که متوجه صدای آزاردهنده تان نشوید.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

9-     ماشین زیردریایی
در فیلم «جاسوسی که دوستم داشت» محصول 1977، «جیمز باند» خودروی «لوتوس اسپریت» خود را زیر آب می برد. اگرچه اسپریت یک خودروی زیردریایی کارآمد نبود، اما الهام بخش شرکت خودروساز آلمانی «رین اسپید» «Rinspeed» برای طراحی نسخه خود از یک ماشین زیردریایی شد.
وسیله نقلیه حاصل، موسوم به «اس کوبا» «sQuba»، یک خودروی اسپرت برقی بدون آلایندگی بود که انرژی آن توسط باتری های لیتیوم یون قابل شارژ، تامین می شد. این زیردریایی می توانست تا عمق 10 متری شیرجه بزند و در صورت قرار گرفتن کامل زیر آب، با سرعت سه کیلومتر در ساعت حرکت کند. با وجود بازخورد مثبت رسانه ای زیاد، این خودرو از مرحله نمونه اولیه فراتر نرفت.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

10-    محافظ سیبیل 
سبیل صد ها سال است که شکل محبوبی از مو ی صورت مردان تلقی می شود. اواخر قرن نوزدهم، سبیل چخماقی به یک مدل رایج سیبیل در سراسر جهان تبدیل شد. بنابراین، در سال 1876، «ویرجیل گیتس» آمریکایی حق اختراعی برای محافظ سبیل دریافت کرد تا هنگام خوردن یا نوشیدن، آن را تمیز و خشک نگه دارد.
این محافظ ساخته شده از لاستیک یا فلز، با دو بند لاستیکی روی گوش ها در جای خود نگه داشته می شد. نیازی به گفتن نیست که محبوبیتی نداشت.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

11-    دوچرخه فلیز
فلیز وسیله ای دوچرخه مانند است، اما شباهت های بیشتری به اسکوتر دارد. ایده فلیز به زمانی قبل از دوچرخه بازمی گردد وقتی که اسب سرگرمی (Dandy horse) توسط «بارون کارل درایس» بیش از 200 سال پیش اختراع شد. مانند فلیز، این دوچرخه اولیه نیز زنجیر نداشت و رکاب زن تمام نیروی محرکه را تامین می کرد. تفاوت اصلی در اینجا این واقعیت است که رکاب زن به جای نشستن روی صندلی، از یک قاب معلق بالای دوچرخه آویزان می شود. این دوچرخه که با قاب فیبر کربنی ساخته شده، سبک و مدرن است…، اما بعید به نظر می رسد که برای کسی کاربرد زیادی داشته باشد.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!
12-    سنگ خانگی 
مدت ها قبل از شبیه سازی تاماگوچی و بازی های رایانه ای، اگر کسی خواهان حیوان خانگی غیر زنده بود می توانست «سنگ خانگی» «Pet Rock» خریداری کند. برای تقلید از تجربه داشتن یک حیوان خانگی واقعی این سنگ خانگی نیز دارای محل خواب و تجهیزات نگهداری بود.
برای برهه ای بسیار کوتاه در تاریخ، این اسباب بازی پرفروش ترین اسباب بازی در آمریکا بود، اما پس از شش ماه فروش شروع به کاهش کرد و عرضه سنگ خانگی به سرعت در فوریه 1976 متوقف شد.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

13-    تخت خواب V شکل 
«جوزف پیلاتس» متخصص فرهنگ فیزیکی، مربی پرآوازه ی حوزه ورزش، در زمینه طراحی و اختراع تخت نیز از شهرت خوبی برخوردار است.
این شهروند آلمانی پس از نقل مکان به آمریکا، یک تخت V شکل را طراحی و در سال 1930 ثبت اختراع کرد. پیلاتس معتقد بود که تخت های سنتی به اندازه کافی راحت نیستند و طراحی جدید او به صاف نگه داشتن کمر و حمایت بیشتر از بازو ها و پا ها کمک می کند. اما به نظر می رسد که عموم مردم موافق نبودند.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!
14- کلاه جرثقیلی سرو غلات 
«دومینیک ویلکوکس» «Dominic Wilcox» هنرمند و مخترعی است که اختراعات عجیب و غریب داشته است از جمله قلم بینی برای استفاده از گوشی هوشمند در حمام.
کلاه جرثقیل دار سرو غلات، یک دستگاه جرثقیل هیدرولیک با نیروی شیر است که روی سر شما قرار می گیرد. با فشار دادن و کشیدن پیستون ها می توانید بازو ها را حرکت داده تا غلات را از بسته اش به کاسه خود منتقل کنید. پس از آماده شدن، می توانید شیر را در کاسه خود ریخته و میل کنید.
به دلایلی عجیب، این دستگاه هنوز به فروش نرسیده است.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

15-    قفس کودک
قفس کودک ایده وحشتناکی بود که خوشبختانه مورد توجه قرار نگرفت. این قفس ها برای افرادی طراحی شد که در آپارتمان هایی با دسترسی محدود به فضای سبز زندگی می کردند. این قفس ها راه حل خوبی برای بیرون آوردن نوزادان به هوای تازه در نظر گرفته شده بودند.
این ابتکار اگرچه در مکان های مختلفی در سراسر جهان، مانند نیویورک و لندن آزمایش شد، اما خوشبختانه هیچ والدینی علاقه خاصی به آویزان کردن نوزادشان از پنجره نداشتند.

15 اختراع عجیب وغریب تاریخ!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "15 اختراع عجیب وغریب تاریخ! – خبرگزاری ویکی سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "15 اختراع عجیب وغریب تاریخ! – خبرگزاری ویکی سلامت"، کلیک کنید.