6 میراث تاریخی کرمانشاه به ثبت ملی رسید

6 میراث تاریخی کرمانشاه به ثبت ملی رسید

ویکی سلامت/کرمانشاه معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ثبت شش میراث تاریخی کرمانشاه در فهرست میراث فرهنگی غیرمنقول کشور خبر داد.

کیومرث خانی لعل آبادی در گفت و گو با ویکی سلامت، با اشاره به ثبت ملی شش میراث غیرمنقول استان، اظهار کرد: نشست شورای ثبت میراث فرهنگی غیرمنقول کشور امروز(23 بهمن) تشکیل شد و در آن شش پرونده از کرمانشاه مورد داوری قرار گرفت.

وی افزود: با موافقت اعضای شورای ثبت، تمام پرونده هایی که در این نشست ارایه شدند، پس از داوری برای قرار گرفتن در فهرست آثار ملی مورد موافقت قرار گرفتند.

معاون میراث فرهنگی استان تصریح کرد: دو بنای تاریخی شامل خانه تاریخی مرادی واقع در بافت تاریخی کرمانشاه(محدوده میدان غدیرکنونی) و ساختمان قدیم بخشداری باینگان در شهرستان پاوه از جمله این آثار بودند که به ثبت ملی رسیدند.  

وی افزود: همچنین غار محمود سلیمان و پناهگاه صخره ای خانزا در روستای قلعه جی و تپه بور در روستایی به همین نام در شهرستان جوانرود سه میراث تاریخی دیگر هستند که امروز در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفتند.

خانی لعل آبادی خاطرنشان کرد: در این نشست، محدوده پارینه سنگی در حاشیه جنوب غربی شهر کرمانشاه با نام سنگ معدن هم به ثبت ملی رسید.

پایان خبر ویکی سلامت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "6 میراث تاریخی کرمانشاه به ثبت ملی رسید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "6 میراث تاریخی کرمانشاه به ثبت ملی رسید"، کلیک کنید.